„Laboratoria Przyszłości” szansą na rozwój

Laboratoria Przyszlosci Zdj. Zsp Maslowo 4
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Masłowie rozwijają swoje pasje dzięki sprzętom zakupionym w ramach projektu „Laboratoria Przyszłości”. Do czego wykorzystano sprzęty w listopadzie i grudniu?


VW_Berdychowski_400_150(1)

Przyjemne z pożytecznym


Dominik Sworowski
Internet Tydzień Ziemi Śremskiej 300x300px Rgb

Greenscren, kamera, drukarka 3D, wypalarka – to sprzęty, z których aktywnie korzystają uczniowie Szkoły Podstawowej im Jana Brzechw w Masłowie. Urządzenia zostały zakupione w ramach „Laboratoriów Przyszłości”.
Przedsięwzięcie okazało się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Z urządzeń chętnie korzystają uczniowie wszystkich klas.Szóstoklasiści wykorzystali sprzęt podczas realizacji dwóch modułów innowacji pedagogicznej „Literackie gotowanie, czyli książka na talerzu”. Greenscren oraz kamera pozwoliły młodym ludziom przygotować filmowe relacje z ich działań.

Uczniowie klasy czwartej przygotowali świąteczne upominki dla podopiecznych DPS w Psarskiem. Niezastąpiona okazała się wypalarka. Za pomocą drukarki 3D wydrukowane zostały gwiazdki, które posłużyły do ozdobienia słodkości, jakimi młodzież obdarowała podopiecznych odwiedzanego ośrodka.

Wypalarka umożliwiła także wykonanie efektownych ozdób świątecznych, które można było zakupić na szkolnym stoisku podczas świątecznego jarmarku w Dolsku, a bombki wydrukowane na drukarce 3D ozdobiły klasową choinkę klasy III.

Zakupione sprzęty zainteresowały również pierwszoklasistów, którzy odwiedzili kolegów i koleżanki z klasy VI oraz koordynatora „Laboratoriów Przyszłości”. Podczas spotkania dzieci poznały działanie drukarki 3D i wspólnie wydrukowali gwiazdki, które następnie zostały wykorzystane jako element pracy plastycznej, wykonanej przez pierwszoklasistów.

Nie próżnowało także koło filmowe – młodzież stworzyła efektowne nagranie z Szalonych Szkolnych Mikołajek. Nagrano również relację z jasełek oraz zorganizowano szkolną fotobudkę.

Zostaw komentarz