||

Śremska policja ostrzega przed zdradzieckim lodem na naturalnych lodowiskach

Policjanci spacerujący brzegiem jeziora
Chociaż pokrywa lodowa w niektórych miejscach ma kilka cm grubości, to lepiej unikać wchodzenia na lód / fot. KPP Śrem
Co o tym sądzisz?
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Zima tego roku przynosi ze sobą nie tylko zmienne warunki atmosferyczne, ale również poważne wyzwania związane z bezpieczeństwem na drogach oraz na zamarzniętych zbiornikach wodnych.


VW_Berdychowski_400_150(1)

W związku z tym, śremska policja apeluje o szczególną ostrożność i uwagę, zwłaszcza jeśli chodzi o korzystanie z naturalnych lodowisk.

Policja na terenie powiatu śremskiego intensyfikuje kontrole akwenów w celu ostrzegania mieszkańców przed ryzykiem, jakie niesie ze sobą wchodzenie na lód zamarzniętych jezior, kanałów, stawów i innych zbiorników wodnych. Nawet jeśli lód wydaje się być gruby, istnieje zawsze ryzyko załamania z różnych powodów, co może prowadzić do tragicznych konsekwencji.Ważne jest, abyśmy wszyscy byli świadomi tego zagrożenia i przekazywali tę informację dalej, zwłaszcza dzieciom. Dzieci często nie zdają sobie sprawy z potencjalnych niebezpieczeństw związanych z wchodzeniem na zamarznięte zbiorniki wodne, dlatego istotne jest, abyśmy jako społeczeństwo edukowali je na ten temat.

– Kontrolujmy więc, gdzie bawią się nasze dzieci i przypominajmy im o tym, aby nie wchodziły na zamarznięte zbiorniki wodne. Jedyne bezpieczne lodowiska, to sztuczne lodowiska i taką informację przekazujmy też dzieciom, młodzieży, a także tym dorosłym, którym również zdarza się ryzykować.

– zaznacza podinspektor Ewa Kasińska z KPP Śrem.

Zostaw komentarz