|

Typujemy Puchar Ligi, w sobotę poznamy półfinalistów

Halowka Puchar
Aleksander Kaptur i jego koledzy z Breeding Center dopiero poznają swojego ćwierćfinałowego rywal - fot. M.Fujak
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

W Nowym Roku postanowiliśmy „zabawić” się w typerów i przewidzieć, jak potoczą się mecze Pucharu Green Bike Ligi. Półfinalistów czysto teoretycznie wyłonimy więc już teraz, a o tym czy mieliśmy rację przekonamy się w najbliższą sobotę.


VW_Berdychowski_400_150(1)

Dla kogo „trzynasty” okaże się pechowy? Czy tegoroczne rozgrywki będą miały tzw. „czarnego konia”? Wiadomo już, że na tym etapie odpadnie jeden z dwóch faworytów – Breeding Center lub LKS Lubiatowo.


Internet Tydzień Ziemi Śremskiej 300x300px Rgb
Internet Tydzień Ziemi Śremskiej 300x300px Rgb

17.00  LKS LUBIATOWO – GRZYBEK-LIPSKI
Patrząc na ligową tabelę rozstrzygnięcie może wydawać się tylko jedno, a więc pewny awans LKS Lubiatowo. Wcale nie jest jednak powiedziane, że tak będzie. Po pierwsze ekipa Grzybek-Lipski to eksperci od remisów (mają ich na koncie 5 na 9 spotkań ligowych), a po drugie oba zespoły znają się jak „łyse konie” bo razem trenują rozgrywając co środę sparingi. W lidze LKS wygrał 2:0, ale lekko nie miał. Tym razem może być podobnie.
NASZ TYP: LKS wygra jedną bramkę, bądź padnie remis17.30  HAJMAT SPORT – MAR-TRANS
Pojedynek dwóch drużyn, które mają wąskie kadry i niejednokrotnie grają bez zmian. Tym razem powinny mieć jednak choćby po jednym rezerwowym, bo w pucharze gra trzech piłkarzy w polu, a nie czterech. Stawką meczu będzie awans do ćwierćfinału. W meczu ligowym Mar-Trans rozgromił Hajmat Sport aż 7:2. Na powtórkę się jednak nie zanosi. Wręcz przeciwnie będzie to wyrównany mecz.
NASZ TYP: remis, w karnych górą będzie Hajmat Sport

18.00  LKS LUBIATOWO/GRZYBEK-LIPSKI – BREEDING CENTER
Zakładamy, że do ćwierćfinału awansuje jednak aktualny lider. LKS Lubiatowo pokonał już w tym sezonie obrońców tytułu, ale to już historia. Kluczowa może się okazać rola bramkarza. W pucharze, przy trzech zawodnikach w polu, pełni on rolę „lotnego” bramkarza, a więc jest tym czwartym piłkarzem. Tutaj większe doświadczenie po stronie Breeding Center, której bramki strzeże nominalny zawodnik z pola – Łukasz Jóżwiak.
NASZ TYP: Breeding Center wygra 4:2

18.30  HAJMAT SPORT/MAR-TRANS – ZNAK BIG FUTSAL
Jako zespół, który awansuje wskazaliśmy Hajmat Sport i tego się trzymamy. W starciu ze Znak Big Futsal poległ on w lidze wyraźnie i teraz też tak będzie. Ekipa Marcina Krajczyńskiego jest po prostu mocniejsza i powinna znaleźć się w gronie półfinalistów.
NASZ TYP: 5:1 dla Znak Big Futsal

19.00  PROXICOM – UCHO PREZESA
Piłkarze Ucho Prezesa bardzo szybko staną przed okazja do rewanżu za niedzielną sromotną porażkę 1:9. Czy mają szansę sprawić niespodziankę. Mało prawdopodobne, choć trzeba podkreślić, że widać progres w grze Ucho Prezesa. Tym razem pogromu nie przewidujemy, ale niespodzianki również nie.
NASZ TYP: 3:1 Proxicom

19.30  INSTAL PARTNER – FUTSAL RADZEWO
Instal Partner spośród drużyn z czołówki ma zdecydowanie najłatwiejsze zadanie. Rywalem będzie bowiem zamykająca ligową stawkę ekipa Futsal Radzewo. W lidze oba zespoły nie miały okazji się zmierzyć (Instal Partner dopisał punkty walkowerem) będzie więc ku temu sposobność w sobotę. Każde inne rozstrzygnięcie niż kilkubramkowa wygrana faworytów będzie dużym zaskoczeniem.
NASZ TYP: 7:0

Zostaw komentarz