|

Czy wysepka na ulicy Gostyńskiej stanowi zagrożenie dla kierowców?

Img20240110132924 Easy Resize.com
Wysepka i lewoskręt przy stancji paliw Intermarché, ul. Gostyńska. / Fot. arch red./Sebastian Witasiak
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
2
+1
0
+1
0
+1
0

Wjeżdżając do Śremu od strony restauracji McDonald’s możemy zauważyć ciekawy przykład architektury drogowej. Na ulicy Gostyńskiej, na wysokości stacji paliw Intermarché znajduje się wysepka ze znakiem drogowym, która dzieli pas do lewoskrętu na dwie części.


VW_Berdychowski_400_150(1)

Po zmroku widoczność wspomnianej wysepki jest w znacznym stopniu ograniczona. Z tego powodu wielokrotnie dochodziło w tym miejscu do różnego rodzaju wypadków i zniszczeń znajdującego się na wysepce znaku. W tej sprawie postanowił zainterweniować jeden z opozycyjnych radnych.

Radny Grzegorz Wiśniewski złożył interpelację w sprawie kłopotliwego lewoskrętu

7 stycznia radny miejski Grzegorz Wiśniewski za pośrednictwem przewodniczącej rady miejskiej na ręce burmistrza Adama Lewandowskiego interpelację dotyczącą wspomnianego odcinka drogi. Radny zwrócił się z prośbą o rozpatrzenie kwestii likwidacji wspomnianej wysepki oraz znaku znajdującego się na niej. Swoją prośbę argumentował słabą widocznością tego miejsca po zmroku. Podkreślił przy tym, że za wysepką jest kolejny lewoskręt, który tym razem prowadzi w ul. Staszica. Przez to przy słabej widoczności kierowcy nie zauważają znaku i niszczą go, jak już do tego często dochodziło. Jako alternatywę dla usunięcia wyżej wymienionej infrastruktury drogowej radny Wiśniewski zaproponował podświetlenie wskazanego znaku drogowego.Co sądzą Państwo o tej sprawie? Czy wyżej opisana wysepka jest konieczna w tym miejscu? W jaki sposób Państwa zdaniem można rozwiązać ten problem?

2 komentarze

Zostaw komentarz