||

Chór z Chludowa kolędował w progach kościoła św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Brodnicy

Img 8059
Chór podczas kolędowania (fot. Chludowanie/fb)
Co o tym sądzisz?
+1
2
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

W niedzielę 7 stycznia o godz. 16.00 w Kościele pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Brodnicy odbył się Koncert Świąteczny. Wystąpił chór Cantus Familiaris z Chludowa pod dyrekcją Łukasza Maciejewskiego.


Dominik Sworowski
Internet Tydzień Ziemi Śremskiej 300x300px Rgb

Organizatorami koncertu byli pani Sołtys Małgorzata Kościelniak i Rada Sołecka Brodnicy oraz ks. proboszcz Bartłomiej Cylka, jako gospodarz. Nie było żadnych opłat i wstęp na koncert był wolny. Podczas godzinnego występu wybrzmiało wiele kolęd. Img 8060
Chór Cantus Familiaris z Chludowa (fot. Chludowanie/fb)

Zimą 2013 roku, w ramach Stowarzyszenia Zespołu Pieśni i Tańca Chludowianie zaczęła się tworzyć nowa formacja – chór. W jej skład, oprócz tancerzy Zespołu, weszli także ich rodzice oraz zaprzyjaźnieni z grupą pasjonaci muzyki chóralnej. Początkowo chór funkcjonował bez nazwy i repertuaru, jednak poczasiye ze względu, że w chórze śpiewają całe rodziny naturalna wydawała się nazwa Cantus familiaris, czyli głos rodzinny.  Premierowe śpiewanie miało miejsce w październiku 2013. Chór ma na swoim koncie dwa tournee zagraniczne – Lwów w 2015 i Sankt Petersburg w 2016 roku. Śpiewają zarówno w kościołach, jak i salach koncertowych, a w repertuarze można znaleźć utwory religijne i świeckie. Nie brak także chóralnych opracowań muzyki ludowej.

Dyrygent Cantus familaris Łukasz Maciejewski to absolwent wydziału Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej i Muzyki Kościelnej Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w klasie prof. J.Dzięcioła. 

„Pomimo bardzo niskich temperatur na zewnątrz i w kościele, atmosferę podgrzewała licznie zgromadzona publiczność. Bardzo dziękujemy za ciepłe przyjęcie!”

– wspominają swój przyjazd chórzyści.

Zostaw komentarz