||

Droga w Lucinach zostanie wyremontowana!

8ff5abb5 A852 4696 A78b 8e7511499dd7
Droga czekająca na remont (fot. Wiktor Chicheł)
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

28 listopada Powiatowy Zarząd Dróg odpowiedział na interpelację Radnego Powiatowego Emila Majsnera w sprawie remontu drogi powiatowej nr 2480 P w miejscowości Luciny.


Tydzień w kółko
Tydzień w kółko
Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Jakiś czas temu informowaliśmy o złożonej przez radnego powiatowego Emila Majsnera interpelacji, która dotyczyła poprawy infrastruktury drogowej oraz wprowadzenia rozwiązań ograniczających prędkość pojazdów w miejscowości Luciny.

Dzisiaj przytaczamy odpowiedź dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg Dominika Różyckiego.

Treść odpowiedzi


Berdychowski Wv

W odpowiedzi na interpelację radnego Majsnera, dyrektor PZD poinformował, że w 2024 roku zostanie naprawiona nawierzchnia lewostronnego chodnika od wsi Luciny do skrzyżowania z DW 423 w miejscach newralgicznych, także zmienione zostaną niwelety ciągu pieszego na odcinkach zalewanych wodą opadową.

Wspomniane naprawy zostaną zrealizowane po wcześniejszym zabezpieczeniu środków finansowych. Ponadto w sprzyjających warunkach pogodowych zostanie przeprowadzony remont nawierzchni bitumicznej drogi powiatowej w miejscach występowania uszkodzeń, z zastosowaniem mieszanek mineralno-bitumicznych na gorąco. W pozostałym okresie, w miarę potrzeb, wykonywane będą remonty cząstkowe z zastosowaniem masy mineralnej na zimno.

Powiatowy Zarząd Dróg nie zdecydował się na wprowadzenie nowych rozwiązań, które miałyby ograniczyć prędkość pojazdów. Swoją decyzję argumentują tym, że funkcjonuje tam oznakowanie informacyjne D-42, ograniczające przez całą dobę prędkość pojazdów do 50 km/h. Ponadto zdaniem dyrektora PZD obecna wysokość taryfikatora kar jest wystarczającym powodem do respektowania przepisów przez kierowców.

  Zasnął za kierownicą? Zderzenie na obwodnicy Zbrudzewa

Komentarz radnego

Poproszony przez nas radny Emil Majsner w następujący sposób skomentował odpowiedź na jego interpretację:

“Odpowiedź na Interpelację satysfakcjonuje mnie. Życie jednak nakazuje cieszyć się po pierwsze po samym fakcie wykonania naprawy, a po drugie po pewnym czasie, kiedy jest już zauważalny efekt naprawy. Zatem pożyjemy,  zobaczymy…; trzeba też zauważyć, że najważniejsza broń, jaką ma radny, czyli interpelacja, przynosi czasami efekty…”

– powiedział radny.

Zostaw komentarz