|||

Brodnica i Dolsk z ponad milionowym grantem

Doswietlenie Ulic
fot. arch. red. (M. Czubak)
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Dwa śremskie samorządy otrzymały grant w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych – edycja dziewiąta – Rozświetlamy Polskę. Która gmina ile otrzymała?


VW_Berdychowski_400_150(1)

W ramach IX edycji Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład, polskie miasta oraz gminy miały szansę pozyskać znaczące środki na modernizację oświetlenia ulicznego. Wartością maksymalną do uzyskania była kwota 4 mln zł, a komisja działająca przy premierze przyznała tę sumę kilku beneficjentom.


Internet Tydzień Ziemi Śremskiej 300x300px Rgb
Internet Tydzień Ziemi Śremskiej 300x300px Rgb

Chełm, Ostrowi Mazowiecka, Włocławek, gmina Sochaczew oraz Stalowa Wola to jednostki samorządowe, które mogły cieszyć się pełnym wsparciem finansowym w wysokości 4 mln zł. Środki te mają posłużyć nie tylko poprawie efektywności oświetlenia, ale także wpisują się w ogólny kontekst Programu Polski Ład, dążącego do zrównoważonego rozwoju kraju.Nieco inaczej przedstawia się sytuacja dla dwóch gmin z powiatu śremskiego. Mimo że nie otrzymały one najwyższej dostępnej kwoty, to mogą liczyć na znaczące wsparcie finansowe. Dolsk, jedna z wymienionych gmin, otrzyma dotację przekraczającą 1 mln zł. W porównaniu do niej Brodnica otrzymała „resztki ze stołu”. Samorząd gminy Brodnica z programu otrzyma 152 tys. zł.

Radny Majsner ponownie apeluje o doświetlenie skrzyżowania w Lucinach

Rozbieżność kwot może zastanawiać, ale też zadania, jakie samorządy sobie postawiły do zrealizowania, są inne. Dolsk środki te wyda na modernizację infrastruktury świetlnej na terenie gminy, a Brodnica na doświetlenie ulic, parków, placów i dróg na swoim terenie.

To istotny zastrzyk gotówki, który pozwoli na realne usprawnienia w dziedzinie oświetlenia publicznego.

Modernizacja oświetlenia ulicznego to nie tylko kwestia estetyki przestrzeni publicznej, ale także istotny element bezpieczeństwa mieszkańców.

Dofinansowanie z Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład stanowi istotne narzędzie, umożliwiające samorządom skuteczną realizację planów modernizacyjnych. Wspierając projekty związane z oświetleniem, Polska nie tylko poprawia jakość życia obywateli, ale także kieruje się ku bardziej zrównoważonemu i nowoczesnemu społeczeństwu.

Zostaw komentarz