||

„Wielkopolska! Polska” uczennice szkoły z Iłówca docenione przez jurorów

Fotka Konkursowa
fot. R. Woźniak
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Wysoki poziom artystyczny i zaangażowanie młodego pokolenia uczennic z SP w Iłówcu pozwoliły im osiągnąć niemały sukces.


VW_Berdychowski_400_150(1)

9 grudnia Muzeum Archidiecezjalne w Poznaniu stało się świadkiem wyjątkowej uroczystości – gali nagród zorganizowanej w ramach V edycji konkursu „Żywe Powstanie”. W tym roku uczestnicy rywalizowali pod hasłem „105 lat radości z wolności”, a nagrody przyznano za najlepsze prace w trzech kategoriach tematycznych.


Dominik Sworowski
Internet Tydzień Ziemi Śremskiej 300x300px Rgb

Konkurs, skierowany do uczniów szkół podstawowych oraz średnich, miał na celu nie tylko wyłonienie najbardziej utalentowanych artystów, ale także upamiętnienie Powstania Wielkopolskiego oraz jego promocję wśród młodego pokolenia.O bohaterach walk o niepodległość. SP w Iłówcu pamięta

W pierwszej kategorii, plastycznej indywidualnej, przeznaczonej dla uczniów klas I-IV, jury oceniało prace, które twórczo ukazywały uniwersalne wartości związane z wydarzeniami historycznymi. W drugiej i trzeciej kategorii, artystyczno-literackiej indywidualnej oraz grupowej, uczestnicy mieli okazję zaprezentować swoje zdolności zarówno artystyczne, jak i literackie.

Wśród laureatów znalazły się uczennice ze Szkoły Podstawowej im. Dezyderego Chłapowskiego w Iłówcu, które zdobyły nagrodę w trzeciej kategorii – artystyczno-literackiej grupowej. Ich prezentacja, piosenka zatytułowana „Wielkopolska! Polska”, okazała się wyjątkowo inspirująca. Słowa do utworu stworzyła Elżbieta Węglewska, natomiast muzykę skomponowała Izabela Moszyńska, a śpiewały: Wiktoria Bartkowiak,  Barabara Brandyk, Gabriela Kołtoniak, Amelia Leśniewska oraz Wiktoria Ławniczak.

Nagroda przyznana uczennicom nabiera szczególnego znaczenia, biorąc pod uwagę, że w konkursie wzięło udział ponad 400 uczniów z ponad 60 szkół. To dowód na wysoki poziom artystyczny i zaangażowanie młodego pokolenia w kultywowanie pamięci o wydarzeniach historycznych, jak Powstanie Wielkopolskie. Wydarzenie to nie tylko doceniło talenty uczestników konkursu, ale także podkreśliło znaczenie edukacji historycznej i artystycznej w kształtowaniu tożsamości narodowej.

Zostaw komentarz