Hania Wakulik druga w Turnieju Mikołajkowy "Przyszłych Mistrzów" - fot. LKS Piast Śrem

0

8-letnia szachistka LKS Piast Śrem – Hania Wakulik, zajęła drugie miejsce w Mikołajkowym Turnieju, który rozegrano w Poznaniu.

Berdychowski Kwiecien2 2024

Zorganizowane przez Dom Kultury „Na Pięterku” zmagania dla dzieci podzielone były na dwa turnieje: „Młodych talentów” i „Przyszłych mistrzów”. W drugim z nich LKS Piast Śrem reprezentowało rodzeństwo – Hanna i Wiktor Wakulik. Oboje znaleźli się w gronie 21 młodych adeptów, którzy rywalizowali na dystansie 7 rund. Świetnie spisała się 8-latka, która pokazała prawdziwy charakter sportowca. Mimo iż turniejowe zmagania rozpoczęła od trzech przegranych partii nie dawała za wygraną. W kolejnych czterech była lepsza od swoich rywali i w kategorii dziewczynek zajęła drugie miejsce. Jeden punkt mniej zgromadził jej brat Wiktor. 9-letni szachista Piasta wygrał 3 z 7 partii i w klasyfikacji chłopców zajął 11 miejsce.

Szachy Wakulik Rodzenstwo

Hania Wakulik do Śremu wróciła ze srebrnym medalem i nagrodą. Na słodkie upominki od Mikołaja mogli liczyć wszyscy uczestnicy, a więc także jej brat Wiktor. Oboje zdobyli kolejne cenne doświadczenie, które będzie procentować w przyszłości.