+1
0
+1
0

Młodzi reprezentanci MKS MOS Śrem wybiegali medale zarówno podczas sobotniego X Biegu Mikołajkowego w Poznaniu, jak i niedzielnego Biegu Fartuszka w Krzywiniu.

VW_Berdychowski_400_150(1)

To już tradycja, że śremskich biegaczy nie brakuje na starcie popularnych zawodach w całej Wielkopolsce. Mimo iż w miniony weekend zawody w Poznaniu i Krzywiniu były mocno obsadzone, to biegacze MKS MOS Śrem pokazali, że dzięki świetnemu przygotowaniu potrafią odgrywać znaczące role i odnosić sukcesy.

Dominik Sworowski
Internet Tydzień Ziemi Śremskiej 300x300px Rgb

W sobotnim X Biegu Mikołajkowym w Poznaniu, który traktowany jest jako nieoficjalne Mistrzostwa Wielkopolski w biegach zimowych świetnie spisali się Oleg Skiba i Gabriela Lipińska. Oboje wygrali swoje biegi. Oleg był najlepszy na 200 metrów w kategorii chłopców do lat 7 i tym samym obronił tytuł wywalczony przed rokiem, z kolei Gabriela nie miała sobie równych na 800 metrów w kategorii dziewcząt do lat 10 i także stanęła na najwyższym stopniu podium.

Jak co roku reprezentantów MKS MOS Śrem nie mogło zabraknąć w Krzywiniu, gdzie w niedzielę odbyła się kolejna edycja Biegu Fartuszka. Wystartowało 20 młodych biegaczy. Największy sukces odnieśli Oleg Skiba i Ksawery Świdurski, którzy wygrali swoje biegi. Srebrne medale wywalczyły z kolei Gabriela Lipińska i Nadia Skotarczak. O podium otarła się Antonina Rzepka zajmując czwarte miejsce. W czołówce plasowali się także Olaf Giełda (5 lokata) oraz Aleksandra Stachowska i Leon Skrzypczak (oboje 6 miejsce).