+1
0
+1
0

W hali Śremskiego Sportu odbył się I Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego. Chętnych do gry nie brakowało. Do rywalizacji przystąpiło ponad 50 małych i dużych miłośników popularnego ping ponga.

Berdychowski Wv

W niedzielny poranek organizatorzy przygotowali sześć stołów do gry. Jak sami przyznali nie do końca wiedzieli frekwencji na jakim poziomie mogą się spodziewać. Ostatecznie na brak zainteresowania turniejem narzekać nie było można. Na dwóch stołach z podziałem na dwie kategorie wiekowe chłopców i dziewczynki rywalizowała młodzież, a na pozostałych odbywała się rywalizacja open mężczyzn i kobiet. W najmłodszej kategorii (2012-2016) triumfował Kajetan Godek, który w decydującym pojedynku pokonał Nikodema Krychowiaka. Trzecie miejsce zajął z kolei Wiktor Ławniczak.

W kategorii 12-14 lat równych sobie nie miał Antoni Grześkowiak, który w finale pokonał Stanisława Chmielewskiego (trzecie miejsce zajął Mikołaj Wawrzyniak). Co ciekawe, obaj nastolatkowie z powodzeniem wystąpili także w kategorii open, gdzie także uplasowali się na podium. Lepszy od nich w 24-osobowej stawce okazał się jedynie Maciej Godek. W rywalizacji z mężczyznami Antek był drugi, a Stanisław trzeci.

Wśród dziewczynek na najwyższym stopniu podium stanęła Nikola Zielińska. Druga była Anita Bendzińska, a trzecia Nadia Ławniczak. Trzy zawodniczki zgłosiły się do rywalizacji w kategorii kobiet. Tutaj najlepsza okazała się Karolina Przybylska, która pokonała Agnieszkę Chwaliszewską i Kamilę Godek.

Śremski Sport dla najlepszych przygotował puchary a także nagrody w kategorii open w postaci rakietek do tenisa. Wszyscy mogli liczyć na wodę i cukierki.