Śremska Gala Sportu 2023 (296)
Śremska Gala Sportu 2023/Fot. D. Górna

Śremska Gala Sportu 2023. Były niespodzianki!

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Za nami druga Śremska Gala Sportu, która odbyła się w czwartkowe popołudnie (30 listopada) w restauracji Cztery Korony. Z rąk burmistrza Śremu nagrody odebrało w sumie ponad 20 zawodników i trenerów. Były gratulacje i słowa uznania za osiągnięte wyniki sportowe.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Na Śremską Galę Sportu w sumie zostało zaproszonych 200 gości, w tym 28 wybitnych sportowców i trenerów, którzy w czwartkowe popołudnie otrzymali nagrodę Burmistrza Śremu za osiągnięte wyniki sportowe w 2022 roku.

W ubiegłym roku Śremska Gala Sportu odbyła się po raz pierwszy, w sali widowiskowej Muzeum Śremskiego. W tym roku organizatorzy postawili na restaurację Cztery Korony. Skąd w ogóle pomysł na organizację Gali?Była to inicjatywa Śremskiej Rady Sportu, która powstała na początku tej kadencji oraz oczywiście służb urzędu miejskiego. Uważam, że ta inicjatywa jest bardzo potrzebna. Myślę, że sportowcy z terenu gminy Śrem w ostatnich 4-5 latach zaliczyli sporo sukcesów, które należy docenić. Gala jest również okazją do przedstawienia perspektywy rozwoju sportu w gminie Śrem, a także okazją do podsumowania tych najlepszych wyników sportowych

– tłumaczył Adam Lewandowski.
Śremska Gala Sportu 2023 (53)
Burmistrz Adam Lewandowski/Fot. D. Górna

W Gali, oprócz oczywiście docenionych sportowców i trenerów, do których przejdziemy za chwilę, udział wzięli także m.in. starosta powiatu śremskiego Zenon Jahns, zastępca burmistrza Śremu Bartosz Żeleźny, przewodnicząca rady miejskiej Katarzyna Sarnowska, naczelnik pionu edukacji Barbara Jabłońska, zastępca komendanta PSP w Śremie Daniel Przewoźniak oraz członkowie Śremskiej Rady Sportu.

Wydarzenie zainaugurował krótki występ artystyczny Roxany Tutaj i Macieja Skrzypczaka, a wśród utworów wybrzmiał niezawodny „We Are the Champions” z repertuaru Queen. Następnie głos zabrał burmistrz Śremu.

Dziś nie chodzi o gratyfikacje a o pokazanie sukcesów, które często nie są doceniane. Taka gala jest do tego świetną okazją

– podkreślał włodarz.

Mieliśmy również okazję poznać sylwetki nagrodzonych uczestników oraz trenerów. Jako pierwsi nagrodę z rąk burmistrza odebrali młodzi taekwondziści, którzy zabłysnęli m.in. podczas Mistrzostw Polski Juniorów: Alicja Skrzypczak, Jan Walkiewicz, Klaudia Rembielak, Nadia Skotarczak, Maksymilian Marciniak, Mikołaj Suszewicz i Patryk Pieczyński. Na scenie towarzyszyli im również wyróżnieni trenerzy: Piotr Wesołek, Artur Kowalski, Zuzanna Kowalska i Krzysztof Łabutka.

Śremska Gala Sportu 2023 (316)
Jedna z nagród powędrowała do młodych taekwondzistów i ich trenerów/Fot. D. Górna

W tym miejscu przyznano nagrodę specjalną burmistrza Śremu za osiągnięte wyniki sportowe w 2022 roku. Otrzymał ją nie kto inny jak Piotr Wesołek, trener główny klubu Rapid Śrem.

Następna nagroda powędrowała do dwóch zawodniczek i trenera Śremskiego Klubu Bokserskiego Warta, czyli do Natalii Pulcidis, Magdaleny Lange i Patryka Klupś. Wyróżnili się wysokimi pozycjami na Mistrzostwach Polski Młodziczek i Kadetek w Boksie.

Kolejni wyróżnieni to zawodnicy kolarstwa MTB. Nagrodę burmistrza otrzymali: Zuzanna Sznura, Bruno Adamczak i trenerka Alina Zalewska. Doceniono ich bardzo dobre starty podczas Mistrzostw Polski Szkółek w Kolarstwie MTB w Koźminku.

Śremska Gala Sportu 2023 (124)
Burmistrz Śremu i Marcin Kociucki/Fot. D. Górna

W tym roku jedna z nagród powędrowała do rąk motorowodnego teamu Marcin Kociucki (zawodnik) i Jarosław Kociucki (trener) za zajęcie I miejsca w Motorowodnych Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Trzciance.

Każdy sezon w naszym sporcie jest bardzo ciężki. Jest pełen wyzwań, ale mamy bardzo dobre wsparcie zarówno w gminie, jak i powiecie śremskim. Mamy wielu sponsorów, którzy nas wspierają i pomagają w walce sportowej. W sezonie 2022 roku w końcu udało mi się przełamać złą passę i stanąłem na podium. Pierwszy raz zdarzyło nam się to na Litwie. Kilka dni później powtórzyliśmy sukces w Trzciance. Później były dobre wyniki w Rogoźnie. Także sezon był bardzo fajny. Ale nie siadamy na laurach. Każdy rok to jest dla nas kolejne wyzwanie i mamy przygotowane plany na kolejne lata

– wspominał Marcin Kociucki, który wodne szaleństwo pokochał w wieku 5 lat, gdy tato zabrał go na zawody, odbywające się na jeziorze Grzymisławskim w Śremie.

Kolejną wyróżnioną podczas gali osobą był Wiesław Musiał. Śremianin zdobył II miejsce na Mistrzostwach Świata Masters w Tampere w Finlandii.

Tego wieczoru w podwójnej roli wystąpił Jacek Tomczak, który odebrał z rąk burmistrza nagrodę, jako zawodnik i trener. Podopieczny pana Jacka – Jan Klimkowski zajął I miejsce (wynik indywidualny) na 20. Drużynowych Mistrzostwach Europy w Salonikach w Grecji.

Śremska Gala Sportu 2023 (254)
Nagrodzeni zawodnicy petanque/Fot. D. Górna

Ostatnia z wyróżnionych podczas gali ekip sportowych to zawodnicy odnoszący sukcesy w petanque. Nagrody burmistrza odebrali: Piotr Milicki, Stefan Bartkowiak, Janusz Stępniak, Mirosław Misiorny, Jacek Boiński, Tadeusz Tomczak i Grażyna Wojciechowska.

Na koniec wyjątkowe wyróżnienie – z okazji 40 lat pracy trenerskiej – powędrowało do rąk Leszka Jankowiaka ze Szkoły Walki Leo.

Zwieńczeniem gali był występ artystyczny, bankiet i pamiątkowe fotografie.

2 Comments Text
 • Czyj koncert? Szanowna Pani Redaktor, proszę rzetelnie sprawdzać kto właściwie wystąpił na scenie… 😉

 • Zostaw komentarz

  DOŁĄCZ DO NAS

  Reklama
  Capchem Cup 2024 w remie

  Get Update

  Subscribe our newsletter to get the best stories into your inbox!

  [mc4wp_form id=86]