||||||

Hybrydowe autobusy niebawem ruszą na trasy powiatu śremskiego

Autobus Hybrydowy
fot. J. Grabkowski (Fb)
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Wtorek był dniem szczególnym dla Związku Powiatowo-Gminnego „Wielkopolski Transport Regionalny”, który otrzymał pierwszą dostawę autobusów hybrydowych. Te nowoczesne pojazdy będą obsługiwać połączenia w centralnej i zachodniej części województwa wielkopolskiego, zapewniając pasażerom komfortową i ekologiczną podróż. Do końca lutego 2024 roku WTR planuje wprowadzić do eksploatacji 23 autobusy hybrydowe, które będą zastępować starsze i mniej efektywne modele.


VW_Berdychowski_400_150(1)

Wkrótce mieszkańcy Śremu i okolic będą mogli cieszyć się nową erą komunikacji miejskiej, gdyż jeszcze w tym roku na trasie Śrem-Poznań rozpoczną kursowanie nowoczesne, niskopodłogowe autobusy hybrydowe.

Posiedzenie było niezwykle istotnym wydarzeniem, ponieważ podczas niego związek otrzymał pierwsze cztery nowe autobusy hybrydowe od renomowanego producenta, firmy IVECO. Nowe pojazdy, które łączą w sobie zalety technologii hybrydowej oraz niskiej podłogi, mają przyczynić się do poprawy komfortu podróżowania oraz zminimalizowania wpływu transportu publicznego na środowisko.Związek Powiatowo-Gminny „Wielkopolski Transport Regionalny” planuje wdrożyć flotę łącznie 23 autobusów hybrydowych o łącznej wartości prawie 35 mln złotych. To znaczący krok w kierunku modernizacji floty komunikacyjnej w regionie. Nowoczesne pojazdy nie tylko poprawią efektywność systemu transportowego, ale także wpłyną korzystnie na aspekty ekologiczne, co jest szczególnie istotne w kontekście współczesnych wyzwań związanych z ochroną środowiska.

Jednym z kluczowych elementów projektu jest skierowanie części nowych autobusów na śremskie kursy. To oznacza, że mieszkańcy Śremu będą mieli bezpośrednie korzyści z modernizacji floty, doświadczając nowoczesnej, komfortowej i bardziej zrównoważonej formy transportu publicznego. Nowe autobusy hybrydowe nie tylko przyczynią się do ograniczenia emisji szkodliwych substancji, ale także zaoferują pasażerom nowoczesne udogodnienia, takie jak niskopodłogowe wejścia, ułatwiające wsiadanie i wysiadanie.

Planowane wprowadzenie nowych pojazdów do eksploatacji do końca lutego 2024 roku stanowi ambitny, ale jednocześnie realny cel, który wskazuje na zaangażowanie i determinację władz lokalnych w poprawę infrastruktury transportowej. Jest to również krok w kierunku zwiększenia atrakcyjności transportu publicznego, co może przyczynić się do zredukowania liczby pojazdów prywatnych na drogach oraz poprawy jakości życia mieszkańców regionu.

23 hybrydowe autobusy wyjadą na drogi powiatu śremskiego

Nowa era komunikacji miejskiej w Śremie i okolicach zaczyna się od tych innowacyjnych autobusów hybrydowych, a ich obecność na trasie Śrem-Poznań stanowi ważny krok w kierunku zrównoważonego i efektywnego transportu publicznego w Polsce.

Zostaw komentarz