+1
0
+1
0

Udany występ w XXV Finale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej mają za sobą reprezentanci Wodnika Śrem, którzy na co dzień uczęszczają do klas pływackich Szkoły Podstawowej nr 6.

Berdychowski Kwiecien2 2024

Zmagania odbyły się w środę na basenie Term Maltańskich w Poznaniu. Dla śremskiej ekipy był to ow-ocny występ. Uczniowie „szóstki” mocno zaznaczyli swoją obecność w Finale Wojewódzkim zdobywając sześć medali. Dwa z nich były dziełem sztafet, a pozostałe cztery pływacy Wodnika zdobyli w startach indywidualnych. Co ciekawe trzy z nich zdobyli startując w stylu motylkowym. Na dystansie 25 metrów srebro wywalczył Igor Andrzejczak, a na 50 metrów Zuza Michalska. Brąz na długości 50 metrów zdobył z kolei Kewin Rodzak. W stylu grzbietowym na 50 metrów na trzecim stopniu podium stanęła z kolei Zuza Żeleźna.

Każde niemalże zawody pływackie kończą sztafety. Nie inaczej było w Poznaniu. Śremianie ponownie spisali się na medal i dwukrotnie zajmowali trzecie miejsca. Na podium podczas rywalizacji 6×50 metrów stylem dowolnym wskoczyły dziewczyny z 7d w składzie: Aleksandra Nowak, Adrianna Łabutka, Zuzanna Żeleźna, Oliwia Banicka, Maja Mikoś i Zuzanna Michalska. Gorsi nie chcieli być chłopcy z 6c, którzy skopiowali wyczyn swoich starszych koleżanek w wyścigu 6×25 metrów stylem dowolnym. Z brązowymi medalami do Śremu wrócili: Nikodem Andrzejczak, Adam Naraziński, Borys Sienkiewicz, Wojciech Pawłowski, Krystian Cieślak i Igor Andrzejczak. O podium otarła się sztafeta chłopców z klasy 7d. W pierwszej dziesiątce w startach indywidualnych plasowali się także: Aleksandra Nowak, Oliwia Banicka, Maja Mikoś, Ada Łabutka, Nikodem Andrzejczak, Krystian Cieślak, Adam Naraziński, Jakub Słoma, Franciszek Dojcz i Kacper Skałecki.