Image00021
Podczas oglądania filmu "Niepodległość" (fot. Wiktor Chicheł)

Wieczornica patriotyczna “Odrodzenia”

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

We wtorkowy wieczór 21 listopada o godz. 19.00 w salce parafialnej Kościoła pw. bł. Michała Kozala w Śremie odbyło się spotkanie Ruchu Kultury Chrześcijańskiej “Odrodzenie” i zaproszonych gości na wspólne oglądanie filmu “Niepodległość” oraz śpiewanie patriotycznych piosenek.

Projekcja filmu i dyskusjaNiedługo po godz. 19.00 rozpoczęła się projekcja filmu „Niepodległość”, który prezentował proces powrotu państwa Polskiego na mapę świata. Nie zabrakło akcentów wielkopolskich, jak powstanie czy wysyłanie telegramu gen. Hallera do Piłsudskiego z Leszna. Po zakończeniu oglądania, zebrani rozpoczęli dyskusję na temat treści obrazu, a także czasach współczesnych i obecnych wyzwaniach.

Image00016
Poznański rynek, jaki piękny, nierozkopany… (fot. Wiktor Chicheł)

Śpiewanie pieśni patriotycznych

Pomysłodawcą programu wieczoru był Witold Rybczyński, który następnie puścił swa fragmenty kazań bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, dotyczących spraw narodowych. Ponadto odczytywano przedwojenną poezję i w końcu rozpoczęto wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych jak: „Pierwsza Brygada”, „Pierwsza kadrowa”, “Przybyli ułani pod okienko” czy “Serce w plecaku”.

Img 7882
Podczas wspólnego śpiewania (fot. Wiktor Chicheł)

Dla zgromadzonych przygotowano małą wystawę głównie przedwojennych książek związanych z historią Polski. Każda z przybyłych osób mogła napić się ciepłego napoju i zjeść różne słodkości czy mandarynki.

fot. Wiktor Chicheł

Zostaw komentarz