Img 1700491848245
Podsumowanie konkursu ,,Mój zębowy niezbędnik'' oraz ,,Nie daj szansy AIDS''/ fot. W. Kaptur

Podsumowanie konkursów w śremskim Klubie Relax

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

,,Mój zębowy niezbędnik’’ oraz ,,Nie daj szansy AIDS’’ to konkursy, w których wzięli udział uczniowie ze szkół z całego powiatu śremskiego. Prace stworzone przez dzieci i młodzież zrobiły ogromne wrażenie.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Oficjalne podsumowanie obu konkursów nastąpiło w poniedziałek o godz. 10:00 w Klubie Relax. Na wstępie przywitano wszystkich przybyłych gości, m.in. uczestników konkursów wraz z opiekunami, przedstawicieli organizatorów, jury oraz osoby, bez których całe przedsięwzięcie nia miałoby miejsca.

Jako pierwszy głos zabrał Janusz Taciak – przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Śremie, który podziękował wszystkim za zaangażowanie i życzył wszystkiego dobrego. Następnie przemówiła Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Śremie, Urszula Sitnicka. Dyrektor Sitnicka podkreśliła, że po raz kolejny oba konkursy cieszyły się tak dużym zainteresowaniem ze strony młodzieży i maluchów. Najlepsze prace zostały wysłane do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej, gdzie zostanie rozstrzygnięty dalszy etap konkursu na szczeblu wojewódzkim.

Img 1700491791630
Etap powiatowy konkursu ,,Nie daj szansy AIDS” zakończony/ fot. W. Kaptur

Konkurs ,,Mój zębowy niezbędnik’’

Podczas tego konkursu trzeba było wykonać pracę plastyczną w formie A4 przy użyciu dowolnej techniki. Praca miała przedstawiać ,,zębowy niezbędnik’’, czyli zestaw podstawowych przyborów do właściwej higieny jamy ustnej. Organizatorem konkursu była Wojewódzka Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Poznaniu, a partnerem Kuratorium Oświaty w Poznaniu. 

Konkurs został zrealizowany w ramach wojewódzkiego projektu edukacyjnego ,,Mam zdrowe zęby!’’ i został przeznaczony dla uczniów klas I – III szkół podstawowych. Składał się z trzech etapów – szkolny, powiatowy i wojewódzki. Organizatorami i fundatorami nagród na etapie powiatowym byli: Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Śremie, Śremski Ośrodek Kultury, Klub Relax Spółdzielni Mieszkaniowej w Śremie, Urząd Miejski w Śremie, Urząd Miasta i Gminy w Dolsku, Urząd Gminy w Brodnicy, Prywatna Praktyka Stomatologiczna Hofman w Śremie, a także Pielęgniarski Ośrodek Medycyny Szkolnej ,,Basismed’’. 

Na konkurs ,,Mój zębowy niezbędnik’’ wpłynęły 32 prace z 11 szkół podstawowych powiatu śremskiego. Oprócz wyłonienia trzech zwycięskich prac wręczono również dodatkowo cztery wyróżnienia. 

Img 1700491793101
Prace konkursowe ,,Mój zębowy niezbędnik”/ fot. W. Kaptur

Konkurs ,,Nie daj szansy AIDS’’

W tym konkursie wykonanie pracy polegało na samodzielnym nagraniu i zmontowaniu rolki na media społecznościowe. Rolka miała dotyczyć wykonania testu w kierunku zakażenia HIV. Partnerzy: Wielkopolski Urząd Województwa w Poznaniu, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, Kuratorium Oświaty w Poznaniu. Organizatorzy i fundatorzy nagród etapu powiatowego: Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Śremie, Starostwo Powiatowe w Śremie, Śremski Ośrodek Kultury, Klub Relax Spółdzielni Mieszkaniowej w Śremie.

Na konkurs wpłynęły 3 prace z 2 szkół powiatu śremskiego. III miejsce zajęła Agata Łakoma z ZST im. Hipolita Cegielskiego w Śremie. II miejsce zajęła Olga Jendrzejczak z ZS im. J. Wybickiego w Grzybnie. Natomiast I miejsce zajął Jakub Banaszak, który został zaproszony na finał etapu wojewódzkiego do Poznania. 

Zostaw komentarz