Światowy Dzień Wcześniaka Szpital W Śremie
fot. Szpital w Śremie

Szpital w Śremie obchodził Światowy Dzień Wcześniaka

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Co roku na całym świecie na świat przedwcześnie przychodzi około 15 milionów noworodków, co stanowi jeden na dziesięć urodzonych dzieci. W Polsce ta liczba wynosi około 20 tysięcy rocznie. Takie przypadki zdarzają się również w Szpitalu Powiatowego im. Tadeusza Malińskiego w Śremie.


Berdychowski Kwiecien2 2024

17 listopada obchodzony był Światowy Dzień Wcześniaka. Także w Śremie uczczono to wydarzenie. Wcześniaki są uosobieniem kruchości i delikatności, ale jednocześnie wykazują niezwykłą siłę woli do życia. Dzięki osiągnięciom współczesnej medycyny skutecznie wspieramy te malutkie istoty, pomagając im przetrwać pierwsze, najtrudniejsze chwile.

Symbolem Światowego Dnia Wcześniaka stała się mała, fioletowa para skarpetek zawieszonych obok większych skarpetek noworodków. Ten symbol, reprezentujący wcześniaki, zyskał uznanie w wielu miejscach na świecie, w tym także w Polsce.W śremskim szpitalu powstaje nowa poradnia

Szpital Powiatowy im. Tadeusza Malińskiego w Śremie, posiadający II stopień referencyjności Oddziału Noworodkowego, jest jednym z miejsc, gdzie troskliwa opieka jest świadczona nad wcześniakami urodzonymi między 32. a 35. tygodniem ciąży. Oddział Neonatologiczny jest odpowiednio wyposażony, a personel cechuje się wysokim stopniem kwalifikacji.

Michał Sobolewski, prezes szpitala w Śremie, podkreśla istotną rolę, jaką pełni Oddział Noworodkowy w placówce. Specjalistyczna kadra medyczna czuwa nad małymi pacjentami, a nowoczesny sprzęt jest kluczowym elementem wyposażenia oddziału.

Swiatowy Dzien Wczesniaka Szpital W Sremie 2
fot. Szpital w Śremie

Kierownik Oddziału Noworodkowego, Magdalena Świrkowicz, lekarz neonatolog, podkreśliła wagę edukacji na temat wcześniactwa.

„Dobry posiłek w szpitalu” także w Śremie

Każdego roku, 17 listopada, obchodzony jest Światowy Dzień Wcześniaka, który ma na celu podniesienie świadomości na temat porodu przedwczesnego oraz problemów, z jakimi borykają się wcześniaki i ich rodziny na całym świecie.

– Rozumiemy, jak trudne jest dla każdego wcześniaka stawić czoła nagłemu przyjściu na świat, przeżyć izolację zamiast bliskości rodziców, poddać się zabiegom, leczeniu, rehabilitacji… Zdajemy sobie sprawę, jak bolesne to może być dla rodziców i całej rodziny. Dlatego dzisiaj pragniemy życzyć wszystkim, aby Światowy Dzień Wcześniaka stał się radosnym dniem, zamykającym kłopoty i niepewność, aby był jednym jasnym akcentem w ich codziennym życiu związanym z wcześniactwem.

– lekarze pracujący na Oddziale Neonatologicznym śremskiej placówki medycznej.

1 Comments Text

Zostaw komentarz