|

Najlepsze rowery miejskie – przewodnik dla rowerzystów z różnymi budżetami

Rowerydlaseniorow.nacozwrocicuwageprzywyborze1 Wp

Rowery miejskie są projektowane z myślą o osobach, które poruszają się swoimi jednośladami wśród samochodów i pieszych. To wyjątkowe konstrukcje doskonale nadające się na rekreacyjne wypady, jak i dojazdy do pracy czy szkoły. Choć zazwyczaj nie pokonują dużych dystansów, to jednak poruszają się w na tyle specyficznym środowisku, że muszą mieć pożądane przez użytkowników cechy. Jakie? Przybliżymy to w tym artykule!

Charakterystyka miejskich rowerówRowery miejskie mają kilka charakterystycznych cech, które czynią je wygodnymi i funkcjonalnymi w miejskim środowisku. Na przykład, mają one siodełko ustawione niżej niż kierownica, co umożliwia przyjęcie wygodnej pozycji z wyprostowanymi plecami. Większość modeli ma opony grubsze od tych w rowerach szosowych, ale cieńsze niż w MTB, co ułatwia pokonywanie miejskich przeszkód, takich jak krawężniki czy ubytki w drodze.

Rowery miejskie często mają także charakterystycznie wygiętą ramę, która była pierwotnie zaprojektowana, aby umożliwić jeżdżenie w sukienkach. Obecnie jednak rowery miejskie są dostępne również w wersjach „unisex” z prostą, ale nieco opuszczoną ramą​​.

Praktyczne wyposażenie rowerów miejskich

Rowery miejskie często mają wbudowane wyposażenie, które ułatwia jazdę po mieście. Należą do nich na przykład błotniki, które są niezastąpione w deszczowe dni, osłona na łańcuch zapobiegająca wkręceniu się ubrania, a także bagażnik z tyłu lub koszyk z przodu, używane do przewożenia zakupów. Często spotykanymi elementami są też dzwonek i oświetlenie. Jeśli nie ma ich w standardzie, zawsze można dokupić gadżety oddzielnie, aby spersonalizować rower do swoich potrzeb.

A może elektryczny rower miejski?

Warto też zwrócić uwagę na elektryczne rowery miejskie, które są idealne dla osób z mniejszą kondycją fizyczną i świetnie nadadzą się do pokonywania dłuższych dystansów, dzięki wbudowanemu silnikowi i baterii umożliwiającemu jazdę bez użycia siły​​.

Co konkretnie warto rozważyć?

Jeśli stoisz przed zakupem własnego roweru miejskiego, rozważ popularne i solidne modele. Skup się na znanych i cenionych markach takich jak Kross czy Cannondale. Oto przykładowe trzy jednoślady, które świetnie sprawdzą się w miejskiej jeździe:

  1. Rower Miejski CafeRacer Lady DOPPIO (7 speed, dynamo) Silver Champagne M/L CRB-00659: Jest to rower o eleganckim wyglądzie, dostosowany do jazdy miejskiej. Cena tego modelu wynosi 4 399,00 zł​​.

  2. Rower Miejski Kross Le Grand Lille 1 26: To model o klasycznym designie, idealny do jazdy po mieście. Kosztuje 1 499,00 zł​​.

  3. Rower Miejski Kross LE GRAND Lille 3: Ten rower, w różowo-beżowym kolorze, łączy w sobie styl i funkcjonalność. Jego cena to 1 849,00 zł​​.

Te modele reprezentują różne półki cenowe i style, co daje dobry przegląd przykładowej oferty sklepowej dla różnych budżetów i preferencji. Jak widzisz dobry rower kupisz już za około 1500 zł, ale jeśli chcesz czegoś więcej, możesz sięgnąć po rowery za 2- i 3-krotność tej ceny.

Zostaw komentarz