Alicja Jakubiak Budzik
Alicja została zakwalifikowana do terapii i od kilku dni przebywa w Budziku/fot. siepomaga.pl

Alicja trafiła do warszawskiej kliniki Budzik

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Alicja Jakubiak, 14-latka z Psarskiego, która na początku września uległa bardzo poważnemu wypadkowi komunikacyjnemu, trafiła do warszawskiej kliniki Budzik.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Dobre wieści płyną ze Szkoły Podstawowej w Manieczkach. Na facebookowym profilu szkoły pojawił się wpis, informujący o tym, że Alicja Jakubiak, tegoroczna absolwentka placówki, znalazła miejsce w warszawskiej klinice Budzik.

Przypomnijmy, że w sobotę, 2 września w godzinach wieczornych w Szymanowie doszło do wypadku komunikacyjnego. Alicja, jadąc na rowerze, wpadła pod samochód.Tak wówczas o zdarzeniu informowała śremska policja:

2 września br., o godz. 20.53, dyżurny śremskiej Policji został powiadomiony o tym, że w Szymanowie rowerzystka wpadła pod samochód.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierująca rowerem, 14-letnia mieszkanka gminy Śrem, włączając się do ruchu z terenu stacji paliw, nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu i wjechała pod jadący w stronę Śremu, samochód osobowy marki mercedes, którym kierował 57-letni mieszkaniec gminy Śrem. Kierujący autem był trzeźwy. Rowerzystka, z obrażeniami ciała, została przewieziona do szpitala.

Obecnie wszelkie okoliczności i przyczyny tego zdarzenia badają policjanci Wydziału Kryminalnego, prowadząc postępowanie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Śremie.

Walka o życie

Nastolatka trafiła do poznańskiego szpitala w stanie krytycznym. W wyniku wypadku doszło do bardzo poważnego rozlanego i aksonalnego urazu mózgu oraz do złamania żuchwy w dwóch miejscach. Z czasem okazało się, że doszło do uszkodzenia pnia mózgu oraz uszkodzeniu ośrodkowego układu nerwowego. Alicja przeszła operację i została wprowadzona w stan śpiączki farmakologicznej. Pracował za nią respirator, ponieważ nie oddychała samodzielnie.

Z czasem stan dziewczyny zaczął się poprawiać. Została poddana rehabilitacji. Przyjaciele nastolatki zorganizowali kilka akcji charytatywnych, by w ten sposób finansowo wspomóc rodziców Alicji, którzy marzyli o tym, by ich córka trafiła pod opiekę najlepszych specjalistów w Polsce – do warszawskiej kliniki Budzik.

I udało się! Alicja została zakwalifikowana do terapii i od kilku dni przebywa w Budziku. Tam może liczyć na fachową pomoc w ramach programu leczniczo-rehabilitacyjnego. Przypomnijmy, że klinika Budzik została uruchomiona w lipcu 2013 roku jako pierwszy w Polsce wzorcowy szpital dla dzieci po ciężkich urazach mózgu. Klinika działa przy warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka.

Co ważne, leczenie w klinice jest bezpłatne dzięki finansowaniu ze środków NFZ, również rodzice pacjentów przebywają w Budziku bezpłatnie z dzieckiem przez 24h na dobę i są włączani w proces rehabilitacji (jeden z opiekunów).

W klinice wybudzono już ponad 100 dzieci! Nie pozostaje nic innego, jak trzymać kciuki za szybki powrót Alicji do zdrowia!

Zostaw komentarz