|

Do Lubiatowa zawita „Chińczyk”

368127247 304567832499480 4150778944783773050 N
Celem projektu realizowanego przez Samorząd Mieszkańców Wsi Lubiatowo jest wykonanie zewnętrznej planszy do gry w „Chińczyka”/fot. K. Mejza

Mieszkańcy Lubiatowa po raz kolejny przekonali się, że warto pisać wnioski o dofinansowanie lokalnych przedsięwzięć. Potwierdzeniem tego jest grant o wartości 3 tys. zł., pozyskany na realizację zadania „Chińczyk – podwórkowa gra” w ramach IX edycji konkursu grantowego „Dobre działania”.


VW_Berdychowski_400_150(1)

Organizatorem wspomnianego konkursu jest firma „DIAMANT” – producent cukru. Firma w każdym kwartale przyznaje cztery dofinansowania na realizację projektów, które w ocenie kapituły konkursowej są użyteczne, budują i wzmacniają rozpoznawalność regionu, aktywują lokalną społeczność, są innowacyjne, rozwojowe, ciekawe, kreatywne i pomysłowe.

Celem projektu realizowanego przez Samorząd Mieszkańców Wsi Lubiatowo jest wykonanie zewnętrznej planszy do gry w „Chińczyka”. Plansza ma powstać na placu z kotki brukowej, znajdującym się za świetlicą wiejską. Ponadto zakupione zostaną plastikowe pionki oraz kostka do gry.
Inicjatorzy przedsięwzięcia mają nadzieję, że najmłodsi mieszkańcy wioski będą aktywnie korzystać z plenerowej gry, spędzając tym samym czas na świeżym powietrzu. Grant zostanie wręczony 20 listopada w siedzibie firmy „DIAMANT” w Gostyniu, natomiast realizację zadania zaplanowano na wiosnę przyszłego roku.

Niestety, w okresie jesienno-zimowym takich usług się nie wykonuje. Plansza zostanie namalowana trwałą farbą kauczukową. Mam nadzieję, że mieszkańcy Lubiatowa będą chętnie korzystać z tej formy aktywności

– podsumował Krystian Mejza, jeden z inicjatorów przedsięwzięcia.

Zostaw komentarz