||

Jaki los spotka skrzyżowanie ul. Staszica i Grunwaldzkiej w Śremie?

Skrzyżowanie Grunwaldzka Staszica (1)
fot. M. Czubak

Po serii zdarzeń drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów na wspomnianym skrzyżowaniu potrzebne są zmiany. Ale czy dojdą one do skutku? Burmistrz obiecał zająć się tematem, więc my mówimy: „sprawdzam”.


VW_Berdychowski_400_150(1)

Wracamy do tematu wielokrotnie opisywanego na łamach Tygodnia Ziemi Śremskiej. Chodzi o modernizację skrzyżowania ulic Grunwaldzkiej i Staszica w Śremie. To tam dochodzi w ostatnim czasie do zdarzeń drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów.

Kolejny głos w sprawie zwiększenia bezpieczeństwa na skrzyżowaniu ulic Staszica i Grunwaldzkiej w Śremie

Tym razem we wspomnianej sprawie interpelację do burmistrza Śremu złożył radny Rafał Wachowiak.W interpelacji radnego Wachowiaka czytamy:

„W imieniu rodziców dzieci i młodzieży uczęszczających do Zespołu Szkół Technicznych im. H. Cegielskiego w Śremie i Zespołu Szkół Katolickich im. św. Jana Pawła II w Śremie oraz pozostałych mieszkańców gminy Śrem korzystających ze skrzyżowania ulic Staszica i Grunwaldzkiej zwracam się s prośbą o podjęcie działań zmierzających do podniesienia bezpieczeństwa pieszych i zmotoryzowanych. Skrzyżowanie to jest bardzo niebezpieczne i często dochodzi tam do wypadków z udziałem pieszych, zwłaszcza dzieci i młodzieży. Należy podjąć działania mające na celu zmianą organizacji ruchu poprzez zamontowanie sygnalizacji świetlnej lub przebudowę skrzyżowania”.

– czytamy w interpelacji radnego Rafała Wachowiaka, którą złożył do burmistrza Śremu Adama Lewandowskiego.

Montaż sygnalizacji świetlnej wydaje się pomysłem kiepskim i nietrafionym, ale jest jednocześnie najprostszym sposobem na zapewnienie poprawy bezpieczeństwa pieszych. Niemniej w tej sprawie chodzi o to, by i wilk był syty i owca cała. Zatem należy zastanowić się nad tym, jak przebudować to skrzyżowanie, by było bezpieczne i ruch na nim odbywał się płynnie.

Władze gminy Śrem zastanawiają się nad tym i szukają chętnych w partycypowaniu w kosztach modernizacji skrzyżowania. Jednak z naszych informacji wynika, że firmy ulokowane przy ul. Grunwaldzkiej nie kwapią się do tego, by dokładać ze swoich.

BMW wjechało w rowerzystę w Śremie

– W temacie modernizacji skrzyżowania na drodze wojewódzkiej nr 432 przy ul. Grunwaldzkiej oraz Stanisława Staszica w Śremie gmina Śrem prowadzi rozmowy nie tylko z zarządcą drogi – Wielkopolskim Zarządem Dróg Wojewódzkich w Poznaniu i lokalnymi przedsiębiorcami, ale także z inwestorami zainteresowanymi nieruchomością dawnego parkingu przy Odlewni Żeliwa Śrem.

– mówi Adam Lewandowski, burmistrz Śremu.

Jeden komentarz

Zostaw komentarz