Skrzyżowanie Grunwaldzka Staszica (1)
fot. M. Czubak
  • Home
  • Aktualności
  • Jaki los spotka skrzyżowanie ul. Staszica i Grunwaldzkiej w Śremie?

Jaki los spotka skrzyżowanie ul. Staszica i Grunwaldzkiej w Śremie?

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Po serii zdarzeń drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów na wspomnianym skrzyżowaniu potrzebne są zmiany. Ale czy dojdą one do skutku? Burmistrz obiecał zająć się tematem, więc my mówimy: „sprawdzam”.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Wracamy do tematu wielokrotnie opisywanego na łamach Tygodnia Ziemi Śremskiej. Chodzi o modernizację skrzyżowania ulic Grunwaldzkiej i Staszica w Śremie. To tam dochodzi w ostatnim czasie do zdarzeń drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów.

Kolejny głos w sprawie zwiększenia bezpieczeństwa na skrzyżowaniu ulic Staszica i Grunwaldzkiej w Śremie

Tym razem we wspomnianej sprawie interpelację do burmistrza Śremu złożył radny Rafał Wachowiak.

W interpelacji radnego Wachowiaka czytamy:

„W imieniu rodziców dzieci i młodzieży uczęszczających do Zespołu Szkół Technicznych im. H. Cegielskiego w Śremie i Zespołu Szkół Katolickich im. św. Jana Pawła II w Śremie oraz pozostałych mieszkańców gminy Śrem korzystających ze skrzyżowania ulic Staszica i Grunwaldzkiej zwracam się s prośbą o podjęcie działań zmierzających do podniesienia bezpieczeństwa pieszych i zmotoryzowanych. Skrzyżowanie to jest bardzo niebezpieczne i często dochodzi tam do wypadków z udziałem pieszych, zwłaszcza dzieci i młodzieży. Należy podjąć działania mające na celu zmianą organizacji ruchu poprzez zamontowanie sygnalizacji świetlnej lub przebudowę skrzyżowania”.

– czytamy w interpelacji radnego Rafała Wachowiaka, którą złożył do burmistrza Śremu Adama Lewandowskiego.

Montaż sygnalizacji świetlnej wydaje się pomysłem kiepskim i nietrafionym, ale jest jednocześnie najprostszym sposobem na zapewnienie poprawy bezpieczeństwa pieszych. Niemniej w tej sprawie chodzi o to, by i wilk był syty i owca cała. Zatem należy zastanowić się nad tym, jak przebudować to skrzyżowanie, by było bezpieczne i ruch na nim odbywał się płynnie.

Władze gminy Śrem zastanawiają się nad tym i szukają chętnych w partycypowaniu w kosztach modernizacji skrzyżowania. Jednak z naszych informacji wynika, że firmy ulokowane przy ul. Grunwaldzkiej nie kwapią się do tego, by dokładać ze swoich.

BMW wjechało w rowerzystę w Śremie

– W temacie modernizacji skrzyżowania na drodze wojewódzkiej nr 432 przy ul. Grunwaldzkiej oraz Stanisława Staszica w Śremie gmina Śrem prowadzi rozmowy nie tylko z zarządcą drogi – Wielkopolskim Zarządem Dróg Wojewódzkich w Poznaniu i lokalnymi przedsiębiorcami, ale także z inwestorami zainteresowanymi nieruchomością dawnego parkingu przy Odlewni Żeliwa Śrem.

– mówi Adam Lewandowski, burmistrz Śremu.

1 Comments Text

Zostaw komentarz

DOŁĄCZ DO NAS

Reklama
Oferta Pracy Kierowcy

Get Update

Subscribe our newsletter to get the best stories into your inbox!

[mc4wp_form id=86]