||

Instytut Dendrologii PAN w Kórniku z kolejnym sukcesem!

393920848 348149577790750 8713798344647896482 N
fot. Instytut Dendrologii PAN w Kórniku

Podczas 3. konferencji naukowej ,,Biologia i ekologia roślin drzewiastych’’ połączonych z obchodami jubileuszu 90-lecia instytutu wiele się działo. Prócz sesji, bankietu i dyskusji przy kawie wręczono również medale.


VW_Berdychowski_400_150(1)

Jeszcze niedawno pisaliśmy o 3. konferencji naukowej ,,Biologia i ekologia roślin drzewiastych’’, które odbyły się w dniach 9-11 października:

Jednak na osobny artykuł zasługuje wzmianka o medalach, które otrzymał podczas tego niezwykłego wydarzenia Instytut Dendrologii PAN w Kórniku. Pierwszy medal, który został wręczony na ręce prof. dr. hab. inż. Andrzeja Jagodzińskiego, dyrektora instytutu, to Medal im. Michała Oczapowskiego. Przekazał go Dziekan Wydziału II Nauk Biologicznych i Rolniczych PAN i członek korespondent PAN – prof. dr. hab. Krzysztof Nowak. Nagroda została ustanowiona w 1988 roku i jest jedną z najwyższych i najważniejszych odznaczeń przyznawanych przez Wydział Nauk Biologicznych i Rolniczych PAN. Naturalnie, żeby ją dostać należy się niezwykle wykazać w procesie rozwoju nauk rolniczych i biologicznych. Natomiast za drugim razem Instytut Dendrologii PAN został uhonorowany Medalem ,,Pro Bono Silvae’’, który wręczył dr. inż. Janusz Dawidziuk, Przewodniczący Zarządu Głównego PTL i prof. dr. hab. Tomasz Zawiła-Niedźwiecki, Zastępca Przewodniczącego Zarządu Głównego PTL. Nagroda została ustanowiona w roku 2007 kiedy Polskie Towarzystwo Leśne obchodziło 125-lecie jubileuszu. Przypomnijmy, że październikowa konferencja naukowa była również połączona z 90-leciem instytutu! Medal jest przyznawany co roku, ale tylko osobom lub instytucjom, które wybitnie zasłużyły się w rozwoju leśnictwa.

Zostaw komentarz