Image
Adrian Chwaliszewski i jego koledzy z Orkana nie sprostali ekipie z Boguszyna - fot. M.Fujak
  • Home
  • Brodnica
  • Dąb Boguszyn lepszy od „Orkana” – czołówka A klasy uciekła

Dąb Boguszyn lepszy od „Orkana” – czołówka A klasy uciekła

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Niżej notowany Dąb Boguszyn okazał się o jedno trafienie lepszy od piłkarzy KSGB Manieczki. Trzecia w sezonie porażka sprawiła, że czołówka odskoczyła „Orkanowi” na 11 punktów.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Na mecz 8 kolejki podopieczni Dawida Kaczmarka udali się do Boguszyna, który z sześcioma punktami na koncie zajmował 9 miejsce. „Orkan” mecze z czołówką ma już za sobą i teraz miał rozpocząć marsz w górę tabeli. Tymczasem musiał przełknąć gorycz porażki.

Gospodarze objęli prowadzenie w 14 minucie w mocno przypadkowych okolicznościach. Po długim wybiciu na połowę KSGB piłka odbiła się od jednego z obrońców i spadła wprost pod nogi napastnika, który znalazł się w sytuacji sam na sam i jej nie zmarnował. Stracony gol pobudził ekipę z Manieczek. Ataki przekładały się na okazje, ale te nie na bramki. Najlepszą zmarnował Arkadiusz Lewandowicz, który z ośmiu metrów nie trafił do pustej bramki. Wyrównać mógł także Mateusz Michałowski, ale górą był bramkarz. W końcu jednak goście dopięli swego. Po składnej akcji Maciej Bąkowski wyłożył piłkę Michałowskiemu, a ten doprowadził do remisu.

Druga połowa to ciąg dalszy przewagi i kolejnych prób piłkarzy „Orkana”, którzy dążyli do tego, aby objąć prowadzenie. Świetnie bronił jednak bramkarz rywali. Tymczasem w 66 minucie jedna z nielicznych okazji przyniosła prowadzenie miejscowym. Gol ten wzbudził kontrowersje, bo padł po wyraźnym spalonym, co sygnalizowali obrońcy KSGB. Mimo iż do końcowego gwizdka zespół z Manieczek niemalże nie schodził z połowy przeciwnika, to wyrównać nie zdołał.

Straciliśmy punkty pechowo – powiedział trener Dawid Kaczmarek. – Zdominowaliśmy przeciwnika, ale zawiodła skuteczność, a do tego dobrze bronił bramkarz gospodarzy. Szkoda, bo wszystkie wyniki drużyn, które są przed nami w ligowej tabeli ułożyły się „pod nas”, tylko co z tego, skoro my sami nie potrafiliśmy wygrać – dodał.

KSGB: M. Malicki – Meissner (73′ Simon), Sz. Malicki, Lewandowicz, Substyk, Duszczak, Marek Michałowski, Pasiciel (60′ Drobiński), Chwaliszewski, Bąkowski (60′ Poźniak), Mateusz Michałowski.

W sobotę o 15.00 Orkan podejmować będzie zamykający stawkę Piast Nowy Belęcin.

Zostaw komentarz