Kradzież Gotówki
fot. KPP Gostyń
  • Home
  • Aktualności
  • Okradli konwojenta na 809 tys. zł. Wracamy do tematu pościgu zakończonego w Pokrzywnicy [FILM]

Okradli konwojenta na 809 tys. zł. Wracamy do tematu pościgu zakończonego w Pokrzywnicy [FILM]

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Wracamy do tematu opisywanego na łamach „Tygodnia Ziemi Śremskiej” w ubiegłym wydaniu gazety. Prokuratura z Gostynia podaje więcej szczegółów nt. rabunku oraz pościgu, który zakończył się w Pokrzywnicy w gminie Dolsk.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Tymczasowy areszt sąd w Gostyniu zastosował wobec dwóch mężczyzn podejrzanych o rabunek na konwojencie na jednej ze stacji paliw w Gostyniu. Złodzieje konwojenta okradli ze sporej gotówki – ponad 800 tys. zł. Aresztowanym grozi do 10 lat więzienia.

Rabunek i pościg przez dwa powiaty

Wracamy do wydarzeń, które miały miejsce 9 października. Wtedy na jednej ze stacji paliw w Gostyniu, w samochodzie firmy Orlen Ochrona doszło do kradzieży. Konwojent wyszedł z auta, a wewnątrz niego zostawił kasetkę ze sporą ilością gotówki. Jak się później okazało, było to 809 tys. zł i 270 euro.

Kasetkę ukradł mężczyzna, który wsiadł do srebrnego samochodu, po czym następnie się oddalił. Samochód odjechał w kierunku ul. Poznańskiej w Gostyniu.

Napad i policyjny pościg zakończony pożarem w Pokrzywnicy. W akcji służby z dwóch powiatów

W okolicach Kunowa, patrol ruchu drogowego „chwycił” na fotoradar pędzącego opla. Mundurowi chcieli wlepić kierowcy mandat, nie wiedzieli jednak, że pojazdem tym poruszają się złodzieje. Podejrzani jednak zignorowali wezwania do zatrzymania i kontynuowali jazdę w kierunku Dolska. Policjanci z Gostynia natychmiast rozpoczęli pościg za pojazdem i poinformowali również o incydencie funkcjonariuszy z KPP w Śremie.

– Gdy patrol drogówki z Gostynia zbliżył się do uciekającego samochodu, ten uderzył w bok radiowozu, wyprzedził rząd samochodów z prawej strony i kontynuował jazdę.

– Monika Curyk, oficer prasowa z KPP w Gostyniu.

Ostatecznie auto uciekinierów odmówiło posłuszeństwa i zostało zatrzymane na terenie powiatu śremskiego, w okolicy Pokrzywnicy. Interwencję śremskich policjantów odwołano.

Jakie zarzuty dla zatrzymanych?

Zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 47 i 51 lat z województwa dolnośląskiego. Obu mężczyznom postawiono zarzuty kradzieży z włamaniem do samochodu. Dodatkowo 51-latek usłyszał zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz używania tablic rejestracyjnych nieprzypisanych do pojazdu.

12 października odbyło się posiedzenie aresztowe zatrzymanych. Na wniosek prokuratora sąd przychylił się do wniosków prokuratora, stosując ten środek zapobiegawczy, zwłaszcza ze względu na obawy dotyczące matactwa procesowego.

Za kradzież z włamaniem grozi im do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, kierowcy auta grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Poza tym, w trakcie pościgu prowadzący opla popełnił kilka wykroczeń, za które nałożono na niego mandaty w łącznej kwocie blisko 15 tysięcy złotych. Kierujący autem stracił też uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi. W trakcie pościgu popełnił wykroczenia skutkujące przypisaniem do jego konta 69 punktów karnych.

Zostaw komentarz