Img 20231013 110050 Easy Resize.com
Nauczyciele i dyrektorzy szkół z gminy Śrem świętowali Dzień Edukacji Narodowej/fot. W. Kaptur

Gminny Dzień Edukacji Narodowej w sali widowiskowej muzeum

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Uśmiechy, oklaski, róże i gratulacje… Nauczyciele i dyrektorzy szkół z gminy Śrem świętowali w piątek (13 października) Dzień Edukacji Narodowej.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Mimo że Dzień Edukacji Narodowej świętowano w piątek 13., który powszechnie jest uważany za pechowy, to nauczyciele i dyrektorzy z gminy Śrem mogą zaliczyć ten dzień do udanych.

Do sali widowiskowej Muzeum Śremskiego zaproszono dyrektorów, nauczycieli i pracowników administracji z przedszkoli i szkół podstawowych w gminie Śrem. Galę poprowadziła Anna Szmyt – Baranowska, dyrektor Śremskiego Ośrodka Kultury. Po oficjalnym przywitaniu wszystkich gości, głos zabrał burmistrz Śremu.17 lat temu, kiedy rozpoczynałem pracę, to raczej obracaliśmy się w sferze edukacji prowadzonej tylko przez gminę. Dzisiaj to się bardzo zmieniło. Jestem zwolennikiem wolnego rynku. I też również edukacji. Uważam, że rodzic ma prawo zdecydować o tym, gdzie jego dzieci mają się uczyć

– mówił do zgromadzonych Adam Lewandowski.
Img 20231013 100620 Easy Resize.com 1
Burmistrz Adam Lewandowski w trakcie przemowy/ fot. W. Kaptur

Głos zabrała również Naczelnik Pionu Edukacji i Usług Społecznych. – Nasza grupa jest liczna, bo takie mamy możliwości w tej sali, ale mało liczna jeżeli mówimy o wszystkich pracownikach oświaty. To jest ogromna ilość osób. Mamy w naszej gminie 11 szkół podstawowych, prowadzonych przez gminę Śrem. Mamy również cztery przedszkola, prowadzone przez gminę Śrem oraz 11 przedszkoli i trzy szkoły prowadzone przez podmioty zewnętrzne – przypomniała Barbara Jabłońska.

Piątkowa gala składała się z kilku części. Na początku Adam Lewandowski wręczył nagrody burmistrza dyrektorom i nauczycielom. Następnie przyszła kolej na nauczycieli i dyrektorów, którzy otrzymali nagrody Ministra Edukacji i Nauki oraz Wielkopolskiego Kuratora Oświaty i Medale Komisji Edukacji Narodowej. W kolejnej części to dyrektorzy uhonorowali zasłużonych pracowników przedszkoli i szkół podstawowych.

Img 20231013 104719 Easy Resize.com 1
fot. W. Kaptur

Po wręczeniu nagród, dyplomów i róż odbył się koncert, który był niespodzianką dla gości. Zagrał włoski duet, który zachwycił publiczność. Był też słodki poczęstunek.

Zostaw komentarz