|||||

Dzień Edukacji Narodowej w powiecie śremskim. Starosta nagrodził dyrektorów szkół i nauczycieli

Powiatowy Dzien Edukacji Narodowej 2023 124
W piątek, 13 października wyróżnienia otrzymało kilkadziesiąt osób/fot. D. Górna

Piątek, 13 października wcale nie okazał się pechowym dniem dla kadry pedagogicznej powiatu śremskiego. Tego dnia bowiem, w przededniu Święta Edukacji Narodowej, odbyło się uroczyste wręczenie nagród starosty. To zaszczytne wyróżnienie odebrało 8 dyrektorów oraz 19 nauczycieli.


VW_Berdychowski_400_150(1)

Gospodarzem tegorocznych uroczystych obchodów Dnia Edukacji Narodowej w powiecie śremskim był Zespół Szkół Rolniczych im. gen. Józefa Wybickiego w Grzybnie. Nie przez przypadek akurat spotkanie odbyło się w tym miejscu, bowiem przypomnijmy, że w 2023 roku placówka ta obchodzi niezwykle ważny jubileusz 75-lecia powstania.

Powiatowy Dzien Edukacji Narodowej 2023 6
fot. D. Górna

W samo południe w sali sportowej Zespołu Szkół Rolniczych zebrali się przedstawiciele samorządu, dyrektorzy placówek oświatowych i nauczyciele. Mottem przewodnim uroczystości było powiedzenie Konfucjusza „Kto zdobytą wiedzę pielęgnuje, a nową bez ustanku zdobywa, ten może być nauczycielem innych”.Jest nam niezmiernie miło gościć wszystkich państwa w murach naszej szkoły. Ktoś powiedział, że nauczyciel jest najlepszym na świecie rzemieślnikiem. Oczywiście, że tak jest, ale jego praca jest niezwykle odpowiedzialna. Każdy człowiek na początku swej drogi jest małą grudką gliny. Później ręce, serca i umysły kolejnych nauczycieli go lepią. My na poziomie szkół ponadpodstawowych nadajemy temu młodemu człowiekowi niemalże ostateczny wygląd

– wspominała Beata Maciejewska, dyrektor ZSR w Grzybnie.
Powiatowy Dzien Edukacji Narodowej 2023 172
Beata Maciejewska, dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych w Grzybnie/fot. D. Górna

Następnie głos zabrał starosta śremski Zenon Jahhs. – Życzę państwu przede wszystkim zdrowia i pomyślności w życiu osobistym. Życzę także satysfakcji z wykonywanej pracy. Życzę państwu, abyście byli godnie traktowani. Życzę także wiele optymizmu i udanego świętowania.

Powiatowy Dzien Edukacji Narodowej 2023 35
Starosta śremski Zenon Jahns/fot. D. Górna

Tradycyjnie z okazji Dnia Edukacji Narodowej starosta przyznał nagrody. Trafiły one do rąk dyrektorów placówek oświatowych powiatu śremskiego. Wyróżnienia odebrali:

  • Piotr Mulkowski – dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Śremie,
  • Wisława Frydryszak – dyrektor Zespołu Szkół Politechnicznych w Śremie,
  • Piotr Karliński – dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych w Śremie,
  • Maria Bychawska – dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Śremie,
  • Halina Osińska – dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Śremie,
  • Aurelia Binkowska – dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Śremie,
  • Ireneusz Smolarek – dyrektor Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Śremie,
  • Beata Maciejewska – dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych w Grzybnie.

Ponadto nagrody starosty otrzymało 19 nauczycieli, szczególnie wyróżniających się swoją pracą. Swoje nagrody przyznali także dyrektorzy poszczególnych placówek oświatowych. W sumie wyróżnienia otrzymało kilkadziesiąt osób.

Powiatowy Dzien Nauczyciela 2023 8
fot. D. Górna

Były też podziękowania dla starosty Zenona Jahnsa, naczelnik Wiolety Jastrząbek oraz pracownic Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Promocji Powiatu.

Artystycznym akcentem piątkowego wydarzenia był występ niezwykle utalentowanej młodej wokalistki – Alicji Szymańskiej.

Zostaw komentarz