Image
Noc w Bibliotece Publicznej w Śremie/ fot. W. Kaptur

Spędziliśmy noc w… śremskiej bibliotece!

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

„Absurd nie czytać” – tak brzmiało hasło tegorocznej akcji „Noc Bibliotek”. W ramach wydarzenia zorganizowano wiele atrakcji, m.in. warsztaty literacko – plastyczne, wystawy, projekcję filmu czy rozmowy o literaturze przy kawie.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Zapewne każdy chociaż raz usłyszał o filmie „Noc w muzeum”. Może i książki nie zaczęły sprawiać psikusów, ale za to ożywiły ludzi, którzy z chęcią wzięli udział w ogólnopolskiej akcji pn. „Noc Bibliotek”, która odbyła się w sobotnie popołudnie (7 października). Tego dnia Biblioteka Publiczna im. H. Święcickiego w Śremie gościła zarówno najmniejszych czytelników, jak i tych dorosłych.

U nas zawsze dużo się dzieje. W tym roku mamy taką dość intensywną jesień. Jednak mój zespół jest zawsze bardzo chętny do pracy. Do „Nocy Bibliotek” przygotowywaliśmy się około dwa tygodnie

– zapewnia Anna Laska-Szmyt, dyrektor Biblioteki Publicznej w Śremie.

Patrząc na radość małych dzieci oraz zaangażowanie młodzieży zdecydowanie było warto. Nawet przy stole dorosłych panował gwar i odbywały się pełne pasji rozmowy.

Staraliśmy się tak przygotować ofertę, żeby każdy znalazł coś dla siebie, by dla każdej grupy wiekowej było coś interesującego. Przygotowaliśmy warsztaty literacko — plastyczne dla dzieci, warsztaty komiksowe dla młodzieży oraz nocne rozmowy między regałami. Były też rozmowy o literaturze dla dorosłych przy kawie. Na górze były warsztaty czytania online. Jest wystawa naszych perełek z bibliotecznego archiwum. Oprócz tego przygotowaliśmy jeszcze przestrzeń do gry w planszówki. Na górze warsztaty dwóch konkretnych gier planszowych. Przygotowaliśmy, jak zawsze na każde większe wydarzenie biblioteki, ceny promocyjne wszystkich naszych wydawnictw

– wspomina Anna Laska-Szmyt o działaniach i współpracy zespołu na “Noc Bibliotek”.
Warsztaty ,,Czas na komiks, komiks na przerwę!”/ fot. W. Kaptur

Rzeczywiście tego dnia każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Łącznie z naszą redakcją, która z zaciekawieniem obserwowała warsztaty „Czas na komiks, komiks na przerwę!” oraz miała okazję poznać uczestników BOOK Szpan. Są to młodzi ludzie, którzy co jakiś czas spotykają się w bibliotece po to, aby porozmawiać o ostatnio przeczytanych książkach lub innych tematach związanych z literaturą.

Zostaw komentarz