|

Selekciaki – misja ratunkowa w Dolsku

Selekciaki Misja Specjalna Zdj. Umig Dolsk 2
Fot. UMiG Dolsk
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

„Centrum Zagospodarowania Odpadów – SELEKT” uczy najmłodszych prawidłowej segregacji odpadów.


Berdychowski Wv

Dlaczego należy segregować odpady? Które z nich można wykorzystać ponownie? Jak chronić środowisko? Na te, jak i na wiele innych pytań, można było znaleźć odpowiedź w przedsięwzięciu z zakresu edukacji ekologicznej „Selekciaki – misja ratunkowa”. Realizacją zadania zajął się Związek Międzygminny „Centrum Zagospodarowania Odpadów – SELEKT” z Czempinia.


Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Tytułowe przedstawienie w wykonaniu aktorów teatru lalkowego „Pracownia za Piecem” zostało wystawione w sali widowiskowej w Dolsku trzykrotnie. Wszystkie spektakle odbyły się 29 września i wzięli w nich udział uczniowie klas I-III ze szkół w Dolsku i Masłowie oraz dzieci pięcio i sześcioletnie z przedszkoli w Dolsku i Wieszczyczynie. Łącznie w przedsięwzięciu wzięło udział prawie 240 dzieci.

Głównym tematem przedstawienia była szeroko rozumiana segregacja odpadów komunalnych. Forma przekazu została dostosowana do możliwości percepcyjnych młodszych dzieci. Ważnym elementem okazała się także integracja między aktorami a widzami, co dodatkowo wzmacniało treść spektaklu.

Zostaw komentarz