stop, hand, finger
fot. Pixabay

Policja z Gostynia mówi stanowcze “Stop oszustom!”

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Policja z Gostynia jest zaangażowana w walkę z oszustami i apeluje o ostrożność. Mieszkaniec powiatu gostyńskiego już został oszukany!


Berdychowski Kwiecien2 2024

Komenda Powiatowa Policji w Gostyniu informuje mieszkańców o kolejnym sposobie na wyłudzenie pieniędzy. Tym razem trzeba się strzec informacji o zepsutym telefonie bliskiej nam osoby i prośby o wysłanie wiadomości na znaną platformę.

Wiadomość o podobnej treści otrzymał mieszkaniec powiatu gostyńskiego. Odpowiedział na nią, a w dalszej części został przekonany o zablokowanym rachunku bankowym jego syna na 48 godzin. Oszuści działają na emocjach swoich ofiar i w tym przypadku nie było inaczej. Rzekomy syn musiał pilnie dokonać ważnej płatności.

Niestety mężczyzna uwierzył w tą nagłą sytuację i pośpiesznie wpłacił 3000 złotych na przesłany mu numer konta. Po wykonanej czynności poproszono go o jeszcze jeden przelew, tym razem na 900 złotych. W tej chwili do mężczyzny dotarło co się stało i uświadomił sobie, że może to być oszust. Jak najszybciej zadzwonił do syna, który zapewnił go o braku żadnych wiadomości i sprawnym telefonie. 

Warto w takich prośbach pozostać sceptycznym i zweryfikować osobę, z którą rozmawiamy. Nie działajmy pochopnie i pośpiesznie! Wtedy popełnia się tylko więcej błędów.

Zostaw komentarz