||

Przedszkolaki z Dolska i Wieszczyczyna wiedzą jak być bezpiecznym na drodze

Przedszkolaki Z Wieszczyczyba I Dolska Wiedzą Jak Być Bezpiecznym Na Drodze Fot. Kpp Śrem 11
Działania prewencyjne prowadzone przez policjantów z ksiąskiego posterunku oraz śremskiej komendy realizowane są w ramach przedsięwzięcia „Bezpieczna droga do szkoły” oraz akcji „Pomachaj kierowcy”/Fot. KPP w Śremie
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Bezpieczeństwo na drodze to priorytet nie tylko dla kierowców, ale również dla pieszych. Doskonale wiedzą o tym przedszkolaki z Dolska i Wieszczyczyna, które kilka dni temu spotkały się mundurowymi z KPP Śrem. Celem wizyty było bezpieczeństwo na drodze.


Berdychowski Wv

14 września w przedszkolach w Dolsku i Wieszczyczynie pojawili się dzielnicowi opiekujący się gminą Dolsk wraz ze śremskimi policjantami. Mundurowi rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie na drodze, zachęcając małych mieszkańców gminy Dolsk, aby w rejonie przejścia dla pieszych machali kierowcom, nawiązując z nimi kontakt wzrokowy. Przedszkolaki dowiedziały się także, że drogę należy przekraczać w momencie, gdy upewnią się, że są bezpieczne. Mowa tu o sytuacji, gdy nadjeżdżające samochody zatrzymają się przed przejściem.


Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Dzieci z Dolska i Wieszczyczyna zapewniły mundurowych, że znają zasady bezpiecznego poruszania się po drodze i korzystania z przejść dla pieszych – zarówno tych wyposażonych w sygnalizację świetlną, jak i nieoznakowanych.

Przedszkolaki z Wieszczyczyba i Dolska wiedzą jak być bezpiecznym na drodze - fot. KPP Śrem 6
Fot. KPP w Śremie

Bezpieczeństwo w praktyce

Działania prewencyjne prowadzone przez policjantów z ksiąskiego posterunku oraz śremskiej komendy realizowane są w ramach przedsięwzięcia „Bezpieczna droga do szkoły” oraz akcji „Pomachaj kierowcy”. Przedszkolaki z Dolska i Wieszczyczyna z zaangażowaniem włączyły się w działania, z uśmiechem na twarzy machając kierowcom podczas przechodzenia przez jezdnię. Akcja spotkała się z pozytywnym oddźwiękiem, czego potwierdzeniem jest m.in. reakcja kierujących pojazdami, którzy odpowiadali uśmiechem, machając przy tym ręką.

  Prognoza pogody dla Śremu 8.04-11.04


Spotkanie z policjantami okazało się również doskonałą okazją, by porozmawiać o innych aspektach bezpieczeństwa na drodze, m.in. o widoczności pieszego. Pomocne w tej kwestii okazują się elementy odblaskowe, które sygnalizują obecność pieszego na drodze.

Przedszkolaki z Wieszczyczyba i Dolska wiedzą jak być bezpiecznym na drodze - fot. KPP Śrem 10
Fot. KPP w Śremie

Wszyscy uczestnicy spotkania zostali obdarowani przez funkcjonariuszy opaskami odblaskowymi, które nie tylko zapewnią widoczność na drodze, ale mogą pomóc uniknąć tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

Dodatkową atrakcją dla przedszkolaków okazała się możliwość obejrzenia radiowozu oraz policyjnego motocykla.

Zostaw komentarz