Image
ŚKP zorganizował w weekend dwa turnieje z okazji jubileuszu 15-lecia - fot.M.Fujak
  • Home
  • Sport
  • Turnieje Jubileuszowe z okazji 15-lecia Śremskiego Klubu Petanque

Turnieje Jubileuszowe z okazji 15-lecia Śremskiego Klubu Petanque

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Jak świętować to na sportowo. Z takiego założenia wyszli reprezentanci Śremskiego Klubu Petanque, który obchodzi 15 „urodziny”. Z tej okazji w miniony weekend w Ogrodzie Róż zorganizowano dwa Turnieje Jubileuszowe.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Krajowa czołówka w Śremie
Z zaproszenia ŚKP skorzystali zawodnicy z Wrocławia, Szczecina, Warszawy, Łodzi, Leszna, Dzierżoniowa, Liskowa, Góry Śląskiej, Oławy, Kościana, Jedliny, Lubonia, czy Kamionek. Nie mogło zabraknąć miejscowych, a więc reprezentantów dwóch śremskich Klubów, tj. gospodarzy i Bulera. Na alejkach w Ogrodzie Róż przygotowano kilkanaście boisk, dzięki czemu rywalizacja przebiegała sprawnie. Ta stała na wysokim poziomie sportowym, bowiem wśród startujących nie zabrakło zawodników z krajowej czołówki.

Grzelczakowie poza zasięgiem
Pierwszy dzień zmagań to Turniej Jubileuszowy. Dopisała nie tylko pogoda, ale i frekwencja. Do rywalizacji o Puchary firmy Jarograf przystąpiły 42 dublety (pary). Karty rozdawali w nim Kinga i Rafał Grzelczakowie. Reprezentanci Sokoła Wrocław jako jedyni przeszli przez turniej bez porażki i odnieśli komplet zwycięstw. Na drugim stopniu podium stanęli zawodnicy z Liskowa – Kamil Bekalarek i Rafał Kaczmarek, a najniższy stopień obsadzili Przemysław Broniek (UPKS „Bula” Kalonka Łódź) – Mateusz Wojna (Sokół Wrocław). Spośród gospodarzy najwyżej sklasyfikowanym dubletem była para żeńska w składzie Anna Misiorna – Arleta Neumann, która zajęła 9 miejsce.Triumf duetu ŚKP
Niedziela to drugi dzień zawodów – tzw. Poprawiny, a więc turniej dubletów tym razem o Puchary Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej w Śremie. Do walki o trofea przystąpiło 31 duetów. Tym razem powody do radości mieli gospodarze. Najlepsi w stawce okazali się bowiem Jacek Boinski i Piotr Wojna. Srebrne medale wywalczyli Arkadiusz Tomaszewski (KSP Oława)/Maciej Kiepsch (Myślenicki KP), a brązowe padły łupem Grażyny Wojciechowskiej (ŚKP) i Mateusza Wojny (Sokół Wrocław).

Patronat burmistrza
Turnieje z okazji 15-lecia ŚKP odbyły się pod honorowym patronatem Burmistrza Śremu Pana Adama Lewandowskiego przy wsparciu rzeczowym Urzędu Miejskiego. Tego tradycyjnie udzieliła także Spółdzielnia Mieszkaniowa w Śremie, a jej prezes Marek Mansfeld złożył list gratulacyjny na ręce Katarzyny Kajewskiej, prezes ŚKP. Te wręczyli także przedstawiciele klubów uczestniczących w turnieju m.in. KS Petanque Jedlina, ŚKPP Buler oraz Lubońskia Petanka.

Partnerami zawodów, a zarazem sponsorami byli ponadto: Ledlenser, Quady Śrem i  Jarograf.

Zostaw komentarz