Image
źródło: oprac. własne

Nie chcą z parku robić miejsca pamięci

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Adrian Domański, były dziennikarz, wystosował petycję online do miejskich władz w sprawie zamieniania miejsc odpoczynku i relaksu w miejsce pamięci.


Berdychowski Kwiecien2 2024

W sieci pojawiła się internetowa petycja, której współautorem jest Adrian Domański. Petycja powstała na kanwie działań części środowisk, których celem jest zamienienie parków w miejsca pamięci. Ostatnio takie działania podjął m.in. radny Emil Majsner, który wspólnie ze środowiskami patriotyczno-historycznymi w Śremie wywalczył zgodę burmistrza na nowe miejsce pamięci – upamiętnienia Ofiar Ludobójstwa na Wołyniu i Małopolsce.

Tak chcą upamiętnić Marię Stefaniak

Takim działaniom sprzeciwia się Adrian Domański i inni współtwórcy petycji, którzy piszą w niej:Domagamy się podjęcia kroków mających doprowadzić do zaprzestania dążenia do ustawiania w Parku Miejskim im. Powstańców Wielkopolskich 1918-1919 kolejnych pomników i symboli upamiętniających martyrologię narodu polskiego lub mogących być wykorzystywanymi przez osoby o poglądach sprzecznych z dążeniem do demokratycznego współżycia naszego społeczeństwa i pokojowej koegzystencji z innymi narodami, do manifestowania (jawnie lub zakamuflowanie) swoich poglądów.”

– możemy przeczytać w petycji.

Były dziennikarz zaznacza, że w podobny sposób „małymi kroczkami” dokonano transformacji głównej alei w Parku Śremskich Odlewników w „scenę demonstracji politycznych i pokazem zawłaszczania przestrzeni publicznej przez grupę Śremian o określonych poglądach, zamiast –  bez kontrowersji – służyć ogółowi mieszkańców.”. W obawie, że podobny los może czekać najstarszy park w naszym mieście, powstała właśnie ta petycja.

Jeśli zgadzacie się z Adrianem i inicjatorami petycji do władz miejskich, możecie wirtualnie podpisać ją w tym miejscu. Do czasu publikacji niniejszego materiału petycję poparło 21 internautów.

2 Comments Text
  • Pamięć o ofiarach ludobójstwa na Wołyniu i Małopolsce ma być przeszkodą w demokratycznym współżyciu naszego społeczeństwa i pokojowej koegzystencji z innymi narodami… Co autor petycji brał ostatnio, że wypuścił z siebie powyższe stwierdzenie?

  • Zostaw komentarz