||

Tak chcą upamiętnić Marię Stefaniak

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Mieszkańcy Psarskiego kochali Marię Stefaniak. To ona integrowała lokalną społeczność wokół świetlicy wiejskiej, dbała o nią jak o własny dom i przede wszystkim stworzyła bezpieczną przystań dla osób z niepełnosprawnościami – Koło Smoki. Pani Maria odeszła na początku września tego roku.

fot. arch. red. / J. Zalewski

Była dla nas wzorem do naśladowania. Choć spierałem się czasem z panią Marią, bardzo lubiłem z nią rozmawiać, wymieniać poglądy. Ceniłem jej wiedzę i ogromne zaangażowanie dla naszej społeczności – podkreśla sołtys Łukasz Brzeziński

Pomysł, by rondo przy ul. Zachodniej nazwać im. Marii Stefaniak wypłynął m.in. od sołtysa i rady sołeckiej. Przy okazji ma zostać także odnowiona figura Matki Boskiej. – To był pomysł pani Marii. Niestety nie zdążyła go zrealizować, więc my chcemy dokończyć jej dzieło – dodaje sołtys. 

Inicjatywa ta zyskała poparcie burmistrza, który docenia pracę M. Stefaniak. – Z panią Marią współpracowałem od 1996 roku w zakresie rewitalizacji, a w następnych latach tworzyliśmy Społeczny Komitet Rewitalizacji Figur. To wspaniała osobowość! Jestem całym sercem za nadaniem rondu im. Marii Stefaniak. Restauracja figur to „nasza specjalność” – zaznacza Adam Lewanowski.

Kto jeszcze pomoże?

Więcej znajdziesz w czwartkowym e-wydaniu!


VW_Berdychowski_400_150(1)

Zamów dostęp do cyfrowego wydania już teraz!