+1
0
+1
0

W sobotę na basenie Śremskiego Sportu do sportowej rywalizacji przystąpiło 240 zawodników i zawodniczek. Najliczniejszą reprezentację wystawił Wodnik, który świętował 25-lecie, a ponadto o medale rywalizowali przedstawiciele takich klubów jak: Wodnik Rawicz, Astromal Leszno, 3-Wodnik Wolsztyn, CITYZEN Poznań, Krotosz Krotoszyn,Extreme Team Oborniki, Huragan Koło, TP Zielona Góra, czy Niagara Jedynka Wolsztyn.

Hieronim Urbanek - plakat wyborczy
Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Przez te ćwierć wieku klub przeszedł sporo zawirowań – powiedziała prezes Jagoda Śliwińśka. – Przypomnę, że przez trzy lata ze względu na remont śremskiego basenu dojeżdżaliśmy na treningi do Gostynia. Potem przyszła pandemia, ale udało nam się ten trudny czas przetrwać. Cieszymy się z tego. Teraz tak naprawdę na nowo zaczynamy rozwijać skrzydła i życzę zarówno sobie, jak i wszystkim pływakom Wodnika, aby kolejne lata były dla nas pełne wrażeń i sukcesów – dodała.

Same sportowe zmagania przebiegły sprawnie, a o medale walczono na 50 i 100 metrów we wszystkich stylach, a dużych emocji kibicom przyniosła dodatkowa rywalizacja klubowa w sztafecie mieszanej 8×50 metrów style dowolnym. W tej konkurencji Wodnik uplasował się na trzecim miejscu.

Łącznie reprezentanci  śremskiego klubu stawali na podium aż 18 razy. Po największe sukcesy indywidualne sięgnęła Aleksandra Nowak, która została trzykrotną złotą medalistą. Świetnie spisała się także Inez Nowak, która na 100 grzbietem była najlepsza, a na dystansie o połowę krótszym wywalczyła srebro. Na najwyższym stopniu podium stanęli także Oliwia Banicka i Stanisław Korneluk. Srebrnym medalistą został Piotr Studziński. Po dwa brązowe krążki wywalczyły dwie Zuzanny: Żeleźna i Michalska, a także Igor Andrzejczak. Ponadto trzecie miejsca zajmowali Nicole Yedynach, Kacper Skałecki i Grzegorz Szcześniak.

Mecz Waty Śrem z Krobianką Krobia w Gostyniu

Tak więc X jubileuszowe zawody o Śremską Wieżę zakończyły się pomyślnie dla gospodarzy, którzy przy okazji świętowali ćwierć wieku swojego klubu.