Image
Od początku istnienia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa do Komendy Powiatowej Policji w Śremie wpłynęło 4 706 informacji od internautów/fot. arch. red.
  • Home
  • Aktualności
  • Do KPP w Śremie wpłynęło niemal 5 tys. zgłoszeń od internautów

Do KPP w Śremie wpłynęło niemal 5 tys. zgłoszeń od internautów

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Przez 7 lat, za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, do Komendy Powiatowej Policji w Śremie wpłynęło 4 706 informacji od internautów. Najwięcej, bo aż 1 655 zgłoszeń dotyczyło przekraczania dozwolonej prędkości, a 948 zgłoszeń nieprawidłowego parkowania.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Od siedmiu lat, czyli od września 2016 roku działa Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa dla województwa wielkopolskiego. Za pośrednictwem tej mapy, mieszkańcy mogą anonimowo przekazywać Policji informacje o niepokojących ich zjawiskach z zakresu szeroko pojętego bezpieczeństwa.

Wszystkie sygnały od mieszkańców są przez policjantów skrupulatnie sprawdzane, a w przypadku potwierdzenia zgłoszenia mundurowi starają się wyeliminować dane zagrożenie

– zapewnia podinsp. Ewa Kasińska z KPP w Śremie

Od początku istnienia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa do Komendy Powiatowej Policji w Śremie wpłynęło 4 706 informacji od internautów. Z informacji przekazanych przez KPP wynika, że najwięcej, bo aż 1 655 zgłoszeń dotyczyło przekraczania dozwolonej prędkości, 948 zgłoszeń nieprawidłowego parkowania, 455 niewłaściwej infrastruktury drogowej, a 426 spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych.

– Bardzo cieszy nas to, że KMZB jest popularna i że mieszkańcy powiatu śremskiego z niej korzystają – podkreśla E. Kasińska i zachęca do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i do zgłaszania ujawnionych nieprawidłowości i naruszeń prawa.

W przypadku potwierdzenia zgłoszenia mundurowi podejmują czynności mające na celu wyeliminowanie danego zagrożenia

– dodaje rzecznik

Aplikacja gwarantuje anonimowość i pewność, że każde zgłoszenie będzie poważnie traktowane i sprawdzone przez policjantów.

fot. zrzut ekranu z mapy.geoportal.gov.pl

Przypomnijmy „krok po kroku” zasady działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa:

  • otwieramy stronę internetową Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa,
  • akceptujemy regulamin,
  • chcąc dodać zgłoszenie, należy na początku wybrać na mapie obszar, który nas interesuje,
  • następnie, za pomocą czerwonej ikony „dodaj zagrożenie”, dodajemy do mapy występujące niebezpieczeństwo, wybierając je z katalogu zawierającego ponad dwadzieścia pozycji – należy wskazać konkretny punkt na mapie oraz datę zdarzenia.

Co niezwykle ważne, Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie służy temu, aby zgłaszać potrzebę pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112.

W przypadku pytań, wątpliwości związanych z obsługą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, a także uwag do funkcjonalności mapy można kontaktować się za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: kmzb@policja.gov.pl.

Zostaw komentarz