|||

Do KPP w Śremie wpłynęło niemal 5 tys. zgłoszeń od internautów

Komenda-Policji-w-Sremie-min
Od początku istnienia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa do Komendy Powiatowej Policji w Śremie wpłynęło 4 706 informacji od internautów/fot. arch. red.

Przez 7 lat, za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, do Komendy Powiatowej Policji w Śremie wpłynęło 4 706 informacji od internautów. Najwięcej, bo aż 1 655 zgłoszeń dotyczyło przekraczania dozwolonej prędkości, a 948 zgłoszeń nieprawidłowego parkowania.


VW_Berdychowski_400_150(1)

Od siedmiu lat, czyli od września 2016 roku działa Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa dla województwa wielkopolskiego. Za pośrednictwem tej mapy, mieszkańcy mogą anonimowo przekazywać Policji informacje o niepokojących ich zjawiskach z zakresu szeroko pojętego bezpieczeństwa.

Wszystkie sygnały od mieszkańców są przez policjantów skrupulatnie sprawdzane, a w przypadku potwierdzenia zgłoszenia mundurowi starają się wyeliminować dane zagrożenie

– zapewnia podinsp. Ewa Kasińska z KPP w Śremie

Od początku istnienia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa do Komendy Powiatowej Policji w Śremie wpłynęło 4 706 informacji od internautów. Z informacji przekazanych przez KPP wynika, że najwięcej, bo aż 1 655 zgłoszeń dotyczyło przekraczania dozwolonej prędkości, 948 zgłoszeń nieprawidłowego parkowania, 455 niewłaściwej infrastruktury drogowej, a 426 spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych.

– Bardzo cieszy nas to, że KMZB jest popularna i że mieszkańcy powiatu śremskiego z niej korzystają – podkreśla E. Kasińska i zachęca do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i do zgłaszania ujawnionych nieprawidłowości i naruszeń prawa.

W przypadku potwierdzenia zgłoszenia mundurowi podejmują czynności mające na celu wyeliminowanie danego zagrożenia

– dodaje rzecznik

Aplikacja gwarantuje anonimowość i pewność, że każde zgłoszenie będzie poważnie traktowane i sprawdzone przez policjantów.

fot. zrzut ekranu z mapy.geoportal.gov.pl

Przypomnijmy „krok po kroku” zasady działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa:

  • otwieramy stronę internetową Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa,
  • akceptujemy regulamin,
  • chcąc dodać zgłoszenie, należy na początku wybrać na mapie obszar, który nas interesuje,
  • następnie, za pomocą czerwonej ikony „dodaj zagrożenie”, dodajemy do mapy występujące niebezpieczeństwo, wybierając je z katalogu zawierającego ponad dwadzieścia pozycji – należy wskazać konkretny punkt na mapie oraz datę zdarzenia.

Co niezwykle ważne, Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie służy temu, aby zgłaszać potrzebę pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112.

W przypadku pytań, wątpliwości związanych z obsługą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, a także uwag do funkcjonalności mapy można kontaktować się za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: kmzb@policja.gov.pl.

Zostaw komentarz