|

W Kołacinie odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. Które drużyny tego dnia były najlepsze?

2023.09.03 Gminne zawody sportoo-pożarnicze (37)
3 września strażacy-ochotnicy z gminy Książ Wlkp. zmierzyli się w konkurencjach sportowo-pożarniczych/fot. CK Książ Wlkp.

W niedzielę, 3 września strażacy-ochotnicy z gminy Książ Wlkp. zmierzyli się w konkurencjach sportowo-pożarniczych. Zawody odbyły się w Kołacinie. Udział w nich wzięły również drużyny młodzieżowe.


VW_Berdychowski_400_150(1)

W niedzielne popołudnie w Kołacinie w zmaganiach sportowo-pożarniczych zmierzyły się drużyny młodzieżowe (MDP) i dorosłych, reprezentujące gminne jednostki OSP. 

Zawodnicy zostali podzieleni na kategorie:

•          MDP dziewczyny

•          MDP chłopcy

•          OSP Kobiety

•          OSP Mężczyźni

Strażacy ochotnicy wzięli udział w ćwiczeniach bojowych i sztafecie pożarniczej na czas. Emocji nie brakowało! Strażackim zmaganiom towarzyszyli kibice, którzy mocno trzymali kciuki za swoje drużyny.

fot. CK Książ Wlkp.

Wśród dziewczęcych Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych najlepsza okazała się reprezentacja OSP Kołacin, drugi wynik należał do dziewcząt z OSP Mchy. Trzecie miejsce na podium przypadło drużynie z OSP Włościejewice-Ługi.

Z kolei wśród chłopięcych Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych pierwsze miejsce na podium, tak jak w ubiegłym roku, wywalczyli chłopcy z OSP Mchy. Drugie miejsce zajęli przedstawiciele OSP Włościejewice-Ługi, a trzecie – drużyna OSP Książ Wlkp. I.

fot. CK Książ Wlkp.

Wśród seniorek najlepszy wynik osiągnęły druhny z OSP Włościejewice-Ługi. Drugie miejsce wywalczyły druhny z OSP Kołacin. Trzecie miejsce zajęły przedstawicielki OSP Książ.

Natomiast wśród seniorów, podobnie jak w roku ubiegłym, przedstawiciele OSP Chwałkowo Kościelne zajęli pierwsze miejsce na podium. Drugie miejsce przypadło gospodarzom, czyli druhom z OSP Kołacin. Na trzecim stopniu uplasowali się druhowie OSP Mchy.

fot. CK Książ Wlkp.

Organizatorem wydarzenia był Zarząd Gminny OSP RP Gminy Książ Wlkp., a partnerem – Centrum Kultury Książ Wlkp. Na koniec musimy wspomnieć o tym, że wstępnie wykluczono drużynę OSP Zaborowo z zawodów, co miało być związane z brakiem pełnej dokumentacji i weryfikowaniem statusu stowarzyszenia, jakim jest OSP Zaborowo. Koniec końców drużynę dopuszczono do zawodów.

Zaproszenie na Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze w Kołacinie

Wyniki zawodów:

MDP Dziewczęta

I m – OSP Kołacin

II m – OSP Mchy

III m – OSP Włościejewice-Ługi

IV – OSP Zaborowo

V – OSP Chwałkowo Kościelne

MDP Chłopcy

I m – OSP Mchy

II m – OSP Włościejewice-Ługi

III m – OSP Książ Wlkp. I

IV m – OSP Zaborowo

V m – OSP Chwałkowo Kościelne

VI m – OSP Kołacin

V II m – OSP Książ Wlkp. II

OSP Kobiety

I m – OSP Włościejewice-Ługi

II m – OSP Kołacin

III m – OSP Książ Wlkp.

OSP Mężczyźni

I m – OSP Chwałkowo Kościelne

II m – OSP Kołacin

III m – OSP Mchy

IV m – OSP Włościejewice-Ługi

V m – OSP Książ Wlkp.

VI m – OSP Zaborowo

Zostaw komentarz