Image
fot. M. Czubak

„Pomachaj Kierowcy” w Śremie już zna nami! [FILM]

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Akcja „Pomachaj Kierowcy” jest inicjatywą wielkopolskiej Policji, której celem jest promowanie wzajemnej uwagi pomiędzy kierowcami a pieszymi. 6 września funkcjonariusze śremskiej drogówki wraz z przedszkolakami z „Małych Przyrodników” i Klubem Relax po raz drugi wzięli udział w przedsięwzięciu.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Wzajemna uwaga pomiędzy pieszymi a kierowcami odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa na drodze, szczególnie w przypadku dzieci. Zanim jednak dzieci mogły wyjść i pomachać kierowcom, spotkali się z policjantami i usłyszeli od nich kilka istotnych zdań, które z pewnością pomogą im bezpiecznie oraz prawidłowo zachowywać się na drodze w terenie zabudowanym oraz poza nim.

Akcja “Pomachaj Kierowcy” ma na celu nawiązanie kontaktu pieszego z kierującym. Właśnie poprzez to pomachanie mamy pewność, że jak kierowca nam pomacha w odpowiedzi, to ta więź została nawiązana.To sygnał, że pieszy oraz kierujący się widzą nawzajem. Taki gest pomaga zwiększyć bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych.

Niezwykle istotne jest, aby zarówno kierowcy, jak i piesi na przejściach dla pieszych nawiązywali kontakt wzrokowy. Pomachanie ręką w stronę kierowcy oraz nawiązanie z nim kontaktu wzrokowego ma na celu poprawę bezpieczeństwa na drodze.

Gdy już dzieci bezpiecznie przekroczyły jezdnię, pomachały kierowcom, to od policjantów otrzymały odblaski, które jeszcze bardziej zwiększą ich widoczność na drodze po zmroku. Na zakończenie wszyscy przedszkolacy mogli przymierzyć się do policyjnego motocykla i radiowozu, a nawet pobawić się sygnałami dźwiękowymi oraz świetlnymi.

KPP Śrem wspólnie z Klubem Relax organizuje rocznie kilka takich akcji prewencyjnych dedykowanych najmłodszym mieszkańcom naszej gminy i nie tylko. Akcja „Pomacha Kierowcy” jest tylko jednym z wielu przykładów dbania o bezpieczeństwo pieszych w ruchu drogowym. Kolejnym z pewnością jest „Bezpieczna Droga do Szkoły”. Ta cykliczna akcja dopiero przed nami.

Zostaw komentarz