|

Rozkład jazdy na weekend (1-3 września). Wydarzenia w Śremie i okolicy

page

Przed nami ostatni wakacyjny weekend. To niewiarygodne, jak szybko minęły wakacje. Za kilka dni zaczyna się szkoła. Ale zanim znów wpadniemy w szkolny kierat, mamy szansę spędzić ciekawy weekend. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie.


VW_Berdychowski_400_150(1)

W piątek, 1 września przypada 84. rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Burmistrz Śremu oraz dyrektor Muzeum Śremskiego zapraszają do udziału w uroczystościach upamiętniających tę rocznicę, które odbędą się w samo południe na Palcu 20 Października.

84. rocznica wybuchu II Wojny Światowej

Na muzyczne zakończenie lata zapraszają „Kawalerowie”. W piątek od godz. 14.00 przy Publicznej Szkole im. Kawalerów Orderu Uśmiechu odbędzie się festyn dla dzieci i młodzieży. Program imprezy to m.in. spotkanie z alpakami, animacje i konkursy dla dzieci, zamki dmuchane, a także koncert – na scenie wystąpi Norbi.Zakończenie lata u Kawalerów

Również w piątek o godz. 19.00 odbędzie się niezwykły pokaz kaskaderski – Monster Truck Show, na który zaprasza Extrem Cascaders Team. W programie m.in. emocjonujące pokazy driftu, kontrolowane wypadki czy przejazdy przez ścianę ognia z człowiekiem na masce.

Monster Truck Show

A dla tych, którzy wolą spokojniejsze klimaty, mamy propozycję kina plenerowego, które odbędzie się w piątkowy wieczór w Nochowie, na placu przy scenie. Zostanie wyświetlony film „Chłopiec z chmur”. Początek o godz. 19.30.

Kino plenerowe w Nochowie

Pełen rodzinnych rozrywek weekend w Śremie – Rajd Rowerowy, Darmowa Szafa, Festyn Rodzinny i wiele innych wydarzeń!

W sobotę też z pewnością nie będziemy się nudzić. Tego dnia odbędzie się już II Rodzinny Piknik Rowerowy ze Śremskim Sportem. Mile widziane są całe rodziny. Start rajdu sprzed budynku Śremskiego Sportu. Meta w amfiteatrze nad Jeziorem Grzymisławskim. Tam właśnie odbędzie się piknik oraz gry i zabawy dla dzieci. Szczegóły w linku.

Zaproszenie na II Rodzinny Piknik Rowerowy ze Śremskim Sportem

W sobotę warto również zajrzeć do świetlicy Iskra w Psarskiem. Tego dnia odbędzie się druga odsłona „darmowej szafy”. To akcja, podczas której ubraniom, biżuterii i bibelotom można dać drugie życie. Można przynieść własne ubrania, można przyjść się rozejrzeć i zabrać do domu coś fajnego. Początek o godz. 16.00. Szczegóły w linku.

Darmowa szafa znów zagości w Psarskiem

Na wspólne pożegnanie wakacji zaprasza sołectwo Nochowo. W sobotę odbędzie się festyn rodzinny. W programie zaplanowano moc atrakcji, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. A wszystko to przy letnich rytmach serwowanych przez Eska Dance Klub. Będą m.in. dmuchańce, lody i gastronomia, malowanie twarzy, przejażdżki konne i zabawa taneczna z rezydentami Eska Dance Klub: Cometa, Nitek, Destroy i gość specjalny – Cyprex. Start godz. 16.00.

Pożegnanie wakacji w Nochowie

Z kolei Muzeum Śremskie zaprasza na wernisaż wystawy pt. „Malować… przyglądać się uważnie”. Autorem prac jest Grzegorz Ratajczyk. Początek godz. 17.00. Wstęp wolny. Szczegóły w linku.

Zaproszenie na wernisaż w Muzeum Śremskim – Grzegorz Ratajczyk „Malować… przyglądać się uważnie”

Dopełnieniem tego dnia będzie kino plenerowe w amfiteatrze przy plaży. Śremski Ośrodek Kultury zaprasza na amerykański komediodramat muzyczny „La La Land”. Początek seansu o godz. 20.30.

Kino plenerowe w amfiteatrze

Niedziela pełna atrakcji: zawody pożarnicze, dożynki gminne i wiejska zabawa!

Niedziela wcale nie zapowiada się leniwie. Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Książu Wlkp. serdecznie zaprasza na Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze, które odbędą się w niedzielę o godzinie 12.00 na boisku sportowym w Kołacinie. Warto im kibicować!

Zaproszenie na Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze w Kołacinie

Z kolei burmistrz Śremu oraz Rada Sołecka wsi Zbrudzewo zapraszają na dożynki gminne. Wydarzenie zaplanowano na niedzielę. Już o godz. 14.00 na ul. Długiej w Zbrudzewie uformuje się korowód dożynkowy. Następnie odbędzie się msza polowa, a po niej tradycyjny obrzęd dożynkowy, który poprowadzi zespół folklorystyczny „Szamotuły”. Na ten dzień zaplanowano także koncert zespołu „Folklor Błonie”, mini recital Jagody Laski i zabawę taneczną z zespołem Tom-X. A wszystko to oczywiście odbędzie się na placu przy świetlicy wiejskiej, gdzie również swoje smaczne potrawy oferować będą panie z KGW. Będzie też darmowa strefa zabaw dla dzieci.

Dożynki gminy Śrem odbędą się w Zbrudzewie

Dożynki gminy Dolsk również odbędą się w niedzielę. Gospodarzem będzie wieś Mełpin. Wydarzenie zainauguruje korowód dożynkowy, który uformuje się o godzinie 14.00. Następnie odbędzie się msza święta polowa. Po mszy obrzędy dożynkowe poprowadzi Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kórnickiej „Władysie”. A po nich zabawa taneczna z zespołem Blueden Live. Imprezie będzie towarzyszyć gastronomia, loteria fantowa oraz konkurs na najładniej ubraną zagrodę.

Mełpin zaprasza na dożynki gminy Dolsk

Zostaw komentarz