|

Nawet 5 lat więzienia grozi 23-latkowi z gminy Brodnica

nocne zdjęcie przedstawiające ledwie widoczną sylwetkę pieszego bez elementów odblaskowych
Pieszy bez elementów odblaskowych na drodze po zmroku ryzykuje utratę życia / fot. arch. policja.pl

23-letni mieszkaniec gminy Brodnica może spędzić 5 lat za więziennymi kratami. Mężczyzna wpadł w okolicy Żnina (woj. kujawsko-pomorskie). Wpadł przez swoją głupotę.


VW_Berdychowski_400_150(1)

Policjanci z KPP Żnina prowadzą postępowanie w sprawie 23-latka z terenu gminy Brodnica, który wpadł 17 sierpnia około godziny 3 nad ranem na trasie szybkiego ruchu S5. Poruszał się pieszo.

Właśnie jego osoba poruszająca się drogą ekspresową wzbudziła zainteresowanie innych kierowców, którzy powiadomili o tym fakcie policję.Funkcjonariusze, którzy udali się na miejsce, potwierdzili to zgłoszenie. Mężczyzna przemieszczający się poboczem drogi miał na sobie odzież w ciemnych kolorach bez żadnych elementów odblaskowych. Jak ustalili mundurowi, 23-latek jechał osobowym BMW drogą ekspresową, gdy jego pojazd uległ awarii. Pozostawił go i dalej poszedł pieszo – przekazuje kom. Wioleta Burzych z policji w Żninie.

Tym samym 23-latek popełnił wykroczenie, ale nie to sprawi, że mężczyzna może trafić do więzienia nawet na 5 lat.

Kolejni bez prawka na naszych drogach. Grozi im grzywna nawet do 30 tys. zł

– Sprawdzenie w policyjnym systemie wykazało, że ani pojazd, ani kierujący nie powinni się tam znaleźć, ponieważ mieszkaniec powiatu śremskiego posiadał dwa obowiązujące zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych wydane przez Sąd Rejonowy w Środzie Wielkopolskiej. Natomiast pojazd nie posiadał aktualnych badań technicznych i nie był dopuszczony do ruchu.

– kom. Wioleta Burzych z policji w Żninie

Zostaw komentarz