|

Szukali ochłody w rzece. Tak minął spływ kajakowy z CK Książ

2023.08.15-splyw-kajakowy-na-Warcie-13
fot. CK Książ

We wtorkowe (15 sierpnia) niezwykle upalne popołudnie ochłody można było poszukać tylko na wodzie. Tak też zrobiła ekipa, która tego dnia wzięła udział w spływie kajakowym na rzece Warcie.


VW_Berdychowski_400_150(1)

Spływ kajakowy zorganizowali Centrum Kultury oraz Koło Gospodyń Wiejskich Gogolewo-Świączyń. Oprócz mieszkańców gminy, udział w nim wzięli również goście z Francji, czyli 44-osobowa grupa mieszkańców partnerskiego kantonu La Guerche de Bretagne, którzy przyjechali na tydzień z wizytą do gminy Książ Wlkp. Poza kajakami dodatkowo płynęli oni także stateczkiem wodnym. 

fot. CK Książ

Plan wycieczki był prosty. Uczestnicy spływu spotkali się w Gogolewie. Następnie zostali przewiezieni do Nowego Miasta, a stamtąd wyruszyli kajakami ponownie do Gogolewa. Zakończeniem tego aktywnego wypoczynku wodnego był poczęstunek w Dworze Gogolewo.

fot. CK Książ

Wydarzenie odbyło się m.in. w ramach projektu „Aktywna turystyka – organizacja spływu kajakowego po Warcie”, dofinansowanego z budżetu gminy Książ Wlkp., realizowanego przez Koło Gospodyń Wiejskich Gogolewo-Świączyń.

Zostaw komentarz