czerwony samochód na dachu po wypadku
fot. M. Czubak

Śremianin na gazie! „Wydmuchał” prawie 3 promile

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Policjanci przecierali oczy ze zdumienia, gdy na alkomacie pokazał się wynik zawartości alkoholu w organizmie 48-letniego mieszkańca powiatu śremskiego.


Berdychowski Wv

13 sierpnia policjanci z Kościana w godzinach wieczornych otrzymali informację o kierującym samochodem marki ford, który może znajdować się pod wpływem działania alkoholu. Zgłoszenie się potwierdziło. Alkohol wręcz buzował w organizmie kierującego autem, a okazał się nim być 48-letni mieszkaniec powiatu śremskiego.

Mundurowi z Kościana zatrzymali pojazd do kontroli i zgłoszenie zostało potwierdzone. Kierowca forda był po alkoholu. Kościańscy policjanci sprawdzili trzeźwość kierowcy auta i wręcz zdumieli. Dawno takiego pijanego za kierownicą nie wyłapali. Badanie alkomatem wykazało, że 48-latek, mieszkaniec powiatu śremskiego, miał w organizmie 2,67 promila alkoholu!Kierowcy natychmiast została uniemożliwiona dalsza jazda. 48-latek został przewieziony na komendę, gdzie po wytrzeźwieniu prowadzone były z nim dalsze czynności. Śremianin już pożegnał się z uprawnieniami, a to nie wszystko. Teraz jego przypadkiem zajmie się sąd.

Uderzył w jedno auto, a potem uciekał. Pijany kierowca zatrzymany

Kilka dni wcześniej, bo 11 sierpnia, również w ręce policjantów z Kościana wpadł 39-latek z naszego powiatu. Ten gagatek jechał po alkoholu (0,34 promila alkoholu w organizmie).

Pijanym śremianom się upiekło, bowiem gdyby wpadli pijani za kółkiem w dniu 1 października i dalej, to pożegnaliby się nie tylko z prawem jazdy, ale również z samochodami.

Miesiąc wakacji i blisko 200 ofiar

Policja podsumowała pierwszy miesiąc wakacji. Na drogach kraju zginęło w tym czasie blisko 200 osób. W wakacje na drogach do 26 lipca obrażenia odniosło 2668 osób. Rok temu było ich 2312.

Najczęstszą przyczyną wypadków jest brawura kierujących oraz niestety… alkohol.

Zostaw komentarz