|||

Nowy chodnik na ul. Grunwaldzkiej w Śremie

Nowy Chodnik Na Grunwaldzkiej (3)
fot. red.
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Aż się chce wykrzyczeć – nareszcie! Na ul. Grunwaldzkiej w Śremie, na wysokości Targowiska Miejskiego, został wyremontowany chodnik, który pamiętał lata 60. XX wieku.


Berdychowski Wv

Mieszkańcy Śremu i klienci targowiska od dawna apelowali o wymianę chodnika przy ul. Grunwaldzkiej. Ich głosy usłyszała radna powiatowa Elżbieta Michalska, która już kilka lat temu składała interpelację w tej sprawie.


Tydzień w kółko
Tydzień w kółko
Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Jesienią ubiegłego roku w jej imieniu do Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich zwróciła się Dominika Fornalik, sekretarz powiatu. Wówczas w odpowiedzi czytaliśmy: „Wielkopolski Zarząd Dróg Powiatowych podejmie starania, aby wnioskowany remont został wykonany w 2023 roku”.

I udało się! W końcu spękana asfaltowo-betonowa skorupa doczekała się rewitalizacji. Ale warto zwrócić uwagę, że tylko w części, bowiem wyremontowany został tylko ten najgorszy i najbardziej niebezpieczny odcinek.

Kiedy remont chodnika wzdłuż Grunwaldzkiej?

Przypomnijmy, że radna wnioskowała o objęcie remontem całego odcinka chodnika, czyli od ronda Jana Pawła II do skrzyżowania z ul. Orzeszkowej. Natomiast zarządca, czyli WZDW w Poznaniu, zdecydował się na częściowy remont, który objął odcinek od świateł w kierunku ronda Jana Pawła II.

Zostaw komentarz