Ceglany budynek szkoły w Śremie
Liceum Ogólnokształcące w Śremie / fot. arch. red.
  • Home
  • Aktualności
  • Ponad 100 wolnych miejsc czeka na uczniów szkół średnich w powiecie śremskim

Ponad 100 wolnych miejsc czeka na uczniów szkół średnich w powiecie śremskim

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Są jeszcze wolne miejsca w szkołach ponadpodstawowych w powiecie śremskim. Kuratorium Oświaty w Poznaniu podało konkretną liczbę wolnych miejsc w konkretnych szkołach w powiecie śremskim.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Tegoroczny nabór do szkół średnich jest wyjątkowy. Bowiem w tym roku do szkół ponadpodstawowych o miejsca walczyły aż dwa roczniki. To sprawiło, że o miejsce do wybranej placówki, w której młodzież chce się kształcić dalej, było szczególnie trudno. W tym naborze wyniki egzaminu kończącego podstawówkę oraz konkurs świadectw miały szczególne znaczenie.

Wbrew przekonaniu okazuje się, że po zakończeniu postępowania uzupełniającego w publicznych liceach ogólnokształcących, technikach i branżowych szkołach I stopnia w powiecie śremskim są jeszcze wolne miejsca.Która ponadpodstawowa szkoła ma najwięcej wolnych miejsc?

W całym powiecie śremskim w szkołach ponadpodstawowych po naborze uzupełniającym wolnych jest jeszcze 119 miejsc. Nie ma placówki dydaktycznej na poziomie szkoły ponadpodstawowej w powiecie śremskim, w którym nie byłoby wolnych miejsc czekających na uczniów. Najmniej takich miejsc czeka na uczniów w Zespole Szkół Technicznych im. H. Cegielskiego w Śremie. Z kolei najwięcej w Zespole Szkół Rolniczych w Grzybnie.

Ostatni dzwonek dla maturzystów ogólniaka

To oznacza, że uczniowie, którzy nie dostały się do tych szkół, które sobie wymarzyły, mają jeszcze okazję, by trafić do innej szkoły w powiecie śremskim.

Lista szkół, liceów ogólnokształcących, techników i branżowych szkół I stopnia w powiecie śremskim, gdzie są wolne miejsca:

  • Liceum Ogólnokształcące w Śremie – 15 wolnych miejsc;
  • Zespół Szkół Technicznych w Śremie – 7 wolnych miejsc;
  • Zespół Szkół Katolickich w Śremie – 8 wolnych miejsc;
  • Zespół Szkół Ekonomicznych w Śremie – 22 wolne miejsca;
  • Zespół Szkół Rolniczych w Grzybnie – 46 wolnych miejsc;
  • Zespół Szkół Ekonomicznych w Śremie – 21 wolnych miejsc.
Szkoła rolnicza w Grzybnie z patronem. Został nim wybitny Polak, Józef Wybicki

Zostaw komentarz