||

Przepłynęli 770 długości basenu na 770-lecie Śremu

sztafeta chlorek swim (2)
Fot. ChlorekSwim

To niebywały wyczyn! Młodzież trenująca w Szkole Pływackiej ChlorekSwim w Śremie przepłynęła 770 długości śremskiego basenu. W taki niebywały sposób uczcili 770-lecie miasta Śrem.


VW_Berdychowski_400_150(1)

Wydarzenie miało miejsce w niedzielę, 6 sierpnia na śremskim obiekcie sportowym. W sportowych zmaganiach wzięła udział młodzież trenująca w Szkole Pływackiej ChlorekSwim.

Jest to prezent młodych ludzi dla Śremu obchodzącego 770. rocznicę nadania praw miejskich

– wyjaśnia instruktorka Małgorzata Ławniczak

Impreza odbyła się w godzinach 13.00 – 15.00 i zakończona została konkurencjami rekreacyjnymi. – Tym wydarzeniem chcemy propagować ideę, że wszyscy mieszkańcy mogą okazać przywiązanie i szacunek do swojego miasta. Każdy może robić to w sposób odpowiedni do jego umiejętności i zainteresowań – podkreśla M. Ławniczak.

770. rocznica nadania praw miejskich miastu Śrem

W 2023 roku przypada 770. rocznica nadania praw miejskich miastu Śrem, które swoje prawa otrzymało w 1253 roku. Przypomnijmy, że 14 czerwca w Muzeum Śremskim odbyła się Uroczysta XLV Sesja Rady Miejskiej w Śremie zwołana z okazji 770. rocznicy nadania praw miejskich miastu Śrem.  W uroczystościach wzięło udział ponad dwieście osób: przedstawiciele władz samorządowych, jednostek gminnych, organizacji pozarządowych, przedsiębiorcy oraz mieszkańcy gminy Śrem. Tego dnia także nastąpiło uroczyste przekazanie nowego sztandaru Śremu burmistrzowi Adamowi Lewandowskiemu. Po prezentacji sztandaru burmistrz Śremu przekazał go pocztowi sztandarowemu Straży Miejskiej w Śremie.

Sztandar dla Śremu na jego 770-lecie

Urodziny Miasta Śrem z RMF Maxx

Również z okazji 770-lecia nadania praw miejskich miastu Śrem odbyła się duża impreza plenerowa pt. „Urodziny Miasta Śrem z RMF Maxx”. W piątek, 4 sierpnia na parkingu przy ul. Staszica odbył się koncert. Gwiazdami tego wieczoru byli Ignacy oraz Agnieszka Chylińska.

Tak się bawiliśmy na Urodzinach Miasta Śrem z RMF Maxx [zdjęcia]

Zostaw komentarz