scena koncertowa i tłum osób przed sceną
Wieczorne koncerty Ignacego i Agnieszki Chylińskiej zgromadziły niemałą publikę przed sceną (2023) / fot. M. Czubak
  • Home
  • Aktualności
  • Tak się bawiliśmy na Urodzinach Miasta Śrem z RMF Maxx [zdjęcia]

Tak się bawiliśmy na Urodzinach Miasta Śrem z RMF Maxx [zdjęcia]

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Na ten dzień, mieszkańcy Śremu czekali od bardzo dawna. W piątkowe popołudnie, 4 sierpnia parking przy Odlewni Żeliwa stał się imprezowym centrum Śremu. Tego dnia odbyły się Urodziny Miasta z RMF Maxx. Sceną zawładnęli artyści, a śremskie serca ponownie skradła Agnieszka Chylińska.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Pierwsi mieszkańcy Śremu pojawili się już po godzinie 16.00. Wówczas wystartowała strefa gastro i food trucki. Na scenie panował jeszcze rozgardiasz, bowiem muzycy odbywali próby. A wszystko po to, by wieczorem koncerty były na tip top.

Z godziny na godzinę uczestników Urodzin Miasta przybywało. O dobry nastrój dbał konferansjer Artur Fiołas Fiałkowski z RMF Maxx.DJ Jankus i DJ Massey/Fot. D. Górna

O godzinie 19.00 wybrzmiały wakacyjne brzmienia, które zaserwowali lokalni artyści: DJ Massey i DJ Jankus. Punktualnie o 20.00 na scenie pojawili się burmistrz Śremu Adam Lewandowski, zastępca burmistrz Bartosz Żeleźny oraz Anna Szmyt-Baranowska, dyrektor Śremskiego Ośrodka Kultury, którzy oficjalnie otworzyli imprezę i życzyli wszystkim uczestnikom dobrej i bezpiecznej zabawy. A potem przyszedł czas na muzyczną ucztę.

Niezapomniany wieczór z Agnieszką Chylińską i Ignacym

Jako pierwszy śremską publiczność rozgrzał niezwykle wrażliwy artysta – Ignacy, który przez godzinę prezentował swoje kawałki, a wśród nich dobrze znany „Czekam Na Znak”. Jednak najlepsze dopiero miało nadejść. Około godz. 21.30 atmosfera sięgała zenitu. Wszyscy z ogromnym napięciem oczekiwali na gwiazdę tego wieczoru, czyli jedyną i niepowtarzalną królową polskiej sceny pop i rock – Agnieszkę Chylińską.

Agnieszka Chylińska na polskiej scenie króluje już od 30 lat/Fot. D. Górna

Artystka nie zawiodła. Dzięki swoim ponadczasowym utworom przeniosła nas w klimat lat. 90. Następnie popłynęliśmy przez taneczne lata 2000 aż do mocnych, mrocznych i czasem melancholijnych klimatów z ostatnich płyt. Fani Chylińskiej z pewnością nie byli zawiedzeni. Było głośno z rockowym zadziorem, czyli tak, jak na koncert Chylińskiej przystało.

Przypomnijmy, że artystka po raz ostatni w Śremie wystąpiła w lipcu 2017 roku, podczas Dni Śremu, które odbywały się w parku miejskim im. Powstańców Wlkp. Który koncert był lepszy? Nie nam oceniać, bowiem nieobiektywnie przyznamy się, że Chylińską uwielbiamy.

Dopełnieniem piątkowego wieczoru były klubowe brzmienia ponownie zaserwowane przez lokalnych DJów. Natomiast wydarzeniem towarzyszącym Urodzinom Miasta Śrem był Runaway Dogbruk Junior, czyli impreza sportowa dla dzieci. Relację z tego wydarzenia można znaleźć na tydzien.net.pl i w naszych social mediach.

2 Comments Text
  • Ja proponuję zeby autorka wywiadu pisała poprawnie bo to już nie kolejne raz pomyłki Piątek był dniem 4 sierpnia a nie 3 jak jest napisane. Pozdrawiam

  • Zostaw komentarz