|||

Zdarzenie w Masłowie. Kierowca źle się poczuł

niebieskie auto w rowie a obo policjanci i strażacy
Kierujący audi źle się poczuł. Auto prowadzone przez mężczyznę zjechało do rowu / fot. M. Czubak
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

W czwartkowy poranek, 3 sierpnia w Masłowie doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego. Audi tt zjechało do rowu. Służbom ratunkowym przyznał się, że źle się poczuł.


Berdychowski Wv

W czwartek około godziny 8.30 służby zostały poinformowane o wypadku drogowym, do jakiego doszło na lokalnej drodze w Masłowie. Audi tt, którym podróżowały dwie osoby, wjechało do rowu.


Tydzień w kółko
Tydzień w kółko
Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Na miejscu okazało się, że mężczyzna, który kierował samochodem, choruje na padaczkę i najprawdopodobniej doznał ataku podczas jazdy. W wyniku czego samochód zaczął niekontrolowanie przemieszczać się po drodze. Ostatecznie, przy pomocy pasażerki, udało się auto sprowadzić do prawej krawędzi jezdni i zjechać do rowu.

Chwilę później na miejsce dotarła pierwsza pomoc w postaci zastępu strażackiego z Masłowa.

Szczęśliwie ani kierowcy ani podróżującej z nim pasażerce nic się nie stało. Na miejsce zdarzenia zadysponowano służby: ZRM, JRG Śrem, OSP Masłowo, OSP Dolsk i policję.

Wezwana do zdarzenia załoga karetki pogotowia przebadała kierującego, jednak ostatecznie nie trafił on do szpitala na dokładniejsze badania.

Śmiertelny wypadek na DW 432. Nie żyje mieszkanka gminy Dolsk

Padaczka, a prawo jazdy. Czy osoba chorująca na epilepsję może prowadzić auta?

Osoby cierpiące na padaczkę mogą uzyskać prawo jazdy, jednak są one zobowiązane do przeprowadzenia dodatkowych badań neurologicznych. Jeśli choroba jest prawidłowo kontrolowana, może nie wywoływać żadnych objawów. Napady padaczki mogą być całkowicie nieobecne lub pojawiać się sporadycznie, nie stanowiąc zagrożenia dla umiejętności prowadzenia pojazdu. Lekarz przeprowadzający badanie decyduje na podstawie częstości występowania napadów, co dalej z uprawnieniami dla chorego kierowcy. W wielu przypadkach wystarczy uzyskać stosowne zaświadczenie od lekarza, aby móc otrzymać dokument potwierdzający zdolność do prowadzenia pojazdów.

Wypadek koło Pyszącej. Za kierownicą ciągnika siedział 16-latek. Nie miał uprawnień

Jeśli napady padaczki zaczynają występować u osoby, która posiada już prawo jazdy, dokument ten może zostać czasowo cofnięty. Kierowca będzie mógł powrócić do prowadzenia pojazdów po potwierdzeniu przez lekarza, że ataki padaczki nie występowały przez co najmniej rok.

Zostaw komentarz