|

Nielegalne i niebezpiecznie towary zarekwirowane w Gądkach koło Kórnika

kobieta w mundurze służby celnej kontroluje przesyłkę
Celnicy w Gądkach i Poznaniu ujawnili nielegalne towary o wartości ponad 20 mln zł / fot. KAS
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

W I połowie 2023 roku w oddziałach celnych w Poznaniu i Gądkach zarekwirowano blisko 1,6 mln sztuk niezgodnych z obowiązującymi normami bezpieczeństwa produktów.


Berdychowski Wv

Te towary, które nie spełniają standardów bezpieczeństwa, mogą stwarzać poważne zagrożenia dla potencjalnych odbiorców, wpływając negatywnie na ich zdrowie oraz życie.


Tydzień w kółko
Tydzień w kółko
Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Powody zatrzymania różniły się w zależności od rodzaju importowanych produktów. Wśród najczęstszych przyczyn znajdował się kraj pochodzenia towarów, nieprawidłowe oznaczenia na produktach oraz braki w dokumentacji.

Medykamenty, kosmetyki, ale i też zabawki pośród towarów zatrzymanych przez KAS

Wśród skonfiskowanych towarów znalazły się między innymi: produkty medyczne, takie jak kwas hialuronowy, urządzenia optyczne i strzykawki, a także zabawki, okulary, sztuczna biżuteria, urządzenia elektroniczne (laptopy, ładowarki, głośniki, smartwatche, drukarki) oraz kosmetyki.

Wartość niebezpiecznych towarów robi wrażenie – to ponad 20 mln złotych!

Całkowita wartość zatrzymanych przedmiotów przekroczyła 20 mln złotych, co wskazuje na skalę problemu z niebezpiecznymi towarami na rynku. Działania KAS są niezwykle istotne w zapewnieniu bezpieczeństwa konsumentów i uniknięciu ryzyka dla społeczeństwa. Poprzez skuteczne kontrolowanie importu, możliwe jest wykrycie i wyeliminowanie potencjalnie szkodliwych produktów, które mogłyby wyrządzić poważne szkody.

Tanie papierosy znikną z rynku. Zlikwidowano nielegalną fabrykę [FILM]

Zostaw komentarz