|||

Ruszył remont chodnika przy ul. Grunwaldzkiej w Śremie

znaki zakazujące wejścia i informujące o trwających robotach ziemnych
Trwając prace remontowe na Chodniku przy ul. Grunwaldzkiej w Śremie / fot. M. Czubak
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Czas najwyższy, bo chodnik ten nie tylko straszył swoim wyglądem, ale również był bardzo nierówny, przez co i bardzo niebezpieczny.


Berdychowski Wv

Radna Elżbieta Michalska w końcu doczekała się pozytywnych sygnałów w sprawie remontu chodnika na wysokości Targowiska Miejskiego w Śremie. Prace już się rozpoczęły i niebawem w tym miejscu pojawi się nowa nawierzchnia.


Tydzień w kółko
Tydzień w kółko
Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Radna powiatowa już w 2020 roku interweniowała w tej sprawie. Jednak przez kolejne lata nic w tym temacie nie zrobiono. Do teraz.

W tym tygodniu faktycznie zaczęło coś dziać. Tylko połowicznie. Bo radna wnioskowała o objęcie remontem całego odcinka chodnika, czyli od ronda JPII do skrzyżowania z ul. Orzeszkowej. Natomiast zarządca, czyli WZDW w Poznaniu, zdecydował się na częściowy remont, który obejmuje odcinek tylko ten od świateł w kierunku ronda Jana Pawła II. Nie jest to nawet fragment chodnika, który obejmuje odcinek na całej długości Targowiska Miejskiego w Śremie.

Kiedy remont chodnika wzdłuż Grunwaldzkiej?

Być może w kolejnych latach, gdy WZDW będzie dysponowało środkami finansowymi, chodnik z 60-tych minionego stulecia doczeka się całościowego remontu.

Na ten moment modernizowany jest tylko jego najgorszy odcinek.

Zostaw komentarz