|

Inwestycje „ważne i ważniejsze”? Do której z nich należy droga w Pyszącej?

zlepek trzech zdjęć przedstawiających dziurawą drogę
Dziurawa droga w Pyszącej nie doczeka się prędko remontu / fot. E. Majsners
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Nie radny miejski, ale radny powiatowy, Emil Majsner, w imieniu mieszkańców interweniował u burmistrza Śremu w sprawie drogi w Pyszącej prowadzącej do Borgowa. Mieszkańcy domagają się jej remontu.


Berdychowski Wv

Z początkiem miesiąca Emil Majsner zapytał w ratuszu, czy są jakieś szanse na to, żeby jedną z ulic w Pyszącej wyremontować. Doczekał się odpowiedzi, która sprawiła, że radnego wzięło „zdziwko” – jak sam napisał w mediach społecznościowych.


Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Owo „zdziwko” to jego interpretacja odpowiedzi, która zdaniem radnego Majsnera stawia sprawę w kategoriach „ważnych i ważniejszych”.

Ulica Długa w Pyszącej nie będzie remontowana, gdyż na ten moment gmina realizuje osiem inwestycji drogowych oraz posiada osiem gotowych dokumentacji technicznych i trzy kolejne w trakcie realizacji, które będą wykonywane w pierwszej kolejności.

W związku z powyższym kolejne zadania inwestycyjne będą rozważane po zakończeniu wyżej wymienionych, na co duży wpływ ma obecna sytuacja ekonomiczna w kraju.

– czytamy w odpowiedzi na pismo radnego Majsnera.

Na modernizację drogi uwagę zwraca radny Marek Basaj

Przypomnijmy, że zgodnie z uchwałą rady miejskiej w Śremie z dnia 24 czerwca 2010 roku w sprawie trybu prac nad projektem uchwały budżetowej, mieszkańcy, radni, sołtysi czy dyrektorzy placówek edukacyjnych mogą składać wnioski i propozycje do projektu budżetu. Tak też zrobił radny miejski Marek Basaj, który w tegorocznym wniosku, oprócz wielu propozycji, również zwrócił uwagę na fatalny stan ul. Długiej w Pyszącej i w Borgowie (łącznik dróg wojewódzkich 436 i 434). Czy burmistrz tę propozycje uwzględni w najnowszym budżecie? Czas pokaże. Będziemy się tej sprawie przyglądać.

Wnioski inwestycyjne do budżetu gminy Śrem

Zostaw komentarz