Image
fot. arch. red.

Wnioski inwestycyjne do budżetu gminy Śrem

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Mimo że jest dopiero lipiec, trwają prace nad budżetem gminy Śrem. Sprawdziliśmy jakie wnioski inwestycyjne wpłynęły do ratusza.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Zgodnie z uchwałą rady miejskiej w Śremie z dnia 24 czerwca 2010 roku w sprawie trybu prac nad projektem uchwały budżetowej, mieszkańcy, radni, sołtysi czy dyrektorzy placówek edukacyjnych mogą składać wnioski i propozycje do projektu budżetu.

Postanowiliśmy przyjrzeć się tym propozycjom. Wnioski w zakresie realizacji inwestycji należy złożyć w terminie do 31 maja. Przypomnijmy, że projekt budżetu gminy jest gotowy w okolicach 15 listopada. Natomiast do 25 listopada urzędnicy ratusza mają czas, by dać odpowiedź wnioskodawcy.

Przeglądając wnioski rzuca nam się w oczy wyjątkowa duża ilość wniosków z placówek edukacyjnych i sołectw. I tak przykładowo Alina Wiśniewska, sołtys Niesłabina wnioskuje, by w budżecie uwzględnić budowę lamp przy ul. Zielonej, a także budowę drogi i modernizacje dróg we wsi.

Podobny wniosek popłynął z sołectwa Mechlin, które, od wielu lat zresztą, prosi o uwzględnienie wykonania utwardzenia nawierzchni i wykonania chodnika na ul. Szkolnej i Dąbrowskiej, a także na kilku innych drogach. I tego typu wnioski dotyczą w zasadzie większości sołectw.

Na uwagę zasługuje pomysł sołectwa Wyrzeka. Sołtys Andrzej Wysocki proponuje wybudowanie ścieżki rowerowej na odcinku Nochowo-Wyrzeka-Dalewo. – Wniosek uzasadniamy tym, że ścieżka rowerowa wpłynie na poprawę bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego – nie tylko rowerzystów, ale także kierowców – uzasadnia A. Wysocki.

Potrzeby remontowe placówek edukacyjnych w Śremie: Wymiana instalacji, stolarki drzwiowej i inne niezbędne prace

Duża część wniosków inwestycyjnych dotyczy potrzeb remontowych placówek edukacyjnych. I tak na przykład dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 prosi o przeznaczenie środków na wymianę instalacji wodnej (rury oraz zawory). Malowania i szpachlowania wymaga również cała część piwniczna, gdzie znajdują się szatnie i pomieszczenia gospodarcze. Szacunkowy koszt to około 100 tys. zł.

Z kolei dyrektor SP 5 wnioskuje o uwzględnienie wymiany stolarki drzwiowej w szkole, a także wymianę oświetlenia czy remont sal gimnastycznych oraz malowanie korytarzy. Kwota zapotrzebowania na remonty to ponad 500 tys. zł.

Również „jedynka” zwraca uwagę na konieczność przeprowadzenia remontu dużej sali gimnastycznej. Chodzi o wygłuszenie dachu czy wymianę instalacji elektrycznej. Przewidywany koszt to 280 tys. zł. Potrzebne są także osłony grzejnikowe (ok 60 tys. zł) i remont nawierzchni przy małej sali gimnastycznej (ok. 150 tys. zł).

Natomiast dyrektor SP w Pyszącej prosi o zarezerwowanie w budżecie gminy środków finansowych wysokości 292 tys. zł. Środki te są niezbędne, by przeprowadzić prace adaptacyjne małej sali gimnastycznej na oddział przedszkolny dla 3-4 latków.

Radni zgłaszają liczne projekty inwestycyjne w budżecie gminy Śrem: Budowa dróg, modernizacja ulic, placów zabaw i wiejskich świetlic

Zaledwie garstka radnych z 21 zasiadających w radzie miejskiej zgłosiła wnioski inwestycyjne…

Jakie mają pomysły? O tym przeczytacie w najnowszym papierowym wydaniu Tygodnia Ziemi Śremskiej (w sklepach od 6 lipca) lub w e-wydaniu

1 Comments Text

Zostaw komentarz

DOŁĄCZ DO NAS

Reklama

Get Update

Subscribe our newsletter to get the best stories into your inbox!

[mc4wp_form id=86]